Start Aktualności Obchody Dnia Głośnego Czytania

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Wisława Szymborska

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. W związku z tym wychowawcy i uczniowie klas I-III we współpracy z Małym Samorządem Uczniowskim chętnie włączyli się w akcję prowadzoną przez sieć sklepów „Biedronka”.

Konkurs dla szkół „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” polegał na przeprowadzeniu w szkole obchodów Dnia Głośnego Czytania oraz wykonaniu przez uczniów prac plastyczno – literackich dotyczących dalszych losów Słodziaków, bohaterów książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków".

Obchody Dnia Głośnego Czytania miały formę spotkań uczniów w grupach wiekowych, podczas których zapoznawali się oni z lekturą Renaty Piątkowskiej. Czytanie dzieciom przypominało sportową sztafetę, w której uczestniczyli pani dyrektor, wychowawcy klas I-III, logopeda, siostra zakonna, nauczyciele bibliotekarze, opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego. To głośne czytanie krótkich fragmentów i przekazywanie tekstu kolejnej osobie stanowiło niewątpliwie sporą atrakcję dla słuchaczy. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oczekiwali na kolejne wydarzenia.  Na spotkaniu pojawiły się również Słodziaki, przysłuchiwały się wszystkiemu, by później pomagać swoim właścicielom.

Kolejnym wyzwaniem było  stworzenie przez uczniów prac plastyczno-literackich w zależności od poziomu:

• klasy I miały narysować swoje historie,
• klasy II stworzyć komiksy (rysunki z elementami tekstów),
• klasy III napisać krótkie historie i je zilustrować.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia i serdecznie gratulujemy udziału bez względu na wyniki konkursu!

Serdecznie dziękujemy nauczycielom i dyrekcji za pomoc przy realizacji tego przedsięwzięcia!

Opiekunowie MSU