Start Aktualności 40 lat pontyfikatu Świętego Jana Pawła II

16 października 2018 roku minęła 40 rocznica pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Trwał on od 16.10.1978 r. do 02.04. 2005 r. i był jednym z najdłuższych w historii papiestwa ( 9666 dni). W tym czasie Ojciec Święty ogłosił błogosławionymi 1338 osób, a kanonizował 482 świętych. Papież Polak otworzył Watykan i papiestwo na ludzi. W czasie pontyfikatu odbył 104 pielgrzymki, odwiedzając wszystkie kontynenty. W wielu miejscach, które odwiedził, nigdy przedtem nie postawił stopy żaden papież. Do ojczyzny pielgrzymował dziewięć razy.

Święty Jan Paweł II nazywany był Papieżem Rodziny. Kochał dzieci i młodzież, mówił do nich ,,Wy jesteście przyszłością świata….światłością…..solą tej ziemi".
Był to niezwykły człowiek, o wielkim umyśle i wielkim sercu, autorytet nie tylko dla katolików i chrześcijan, ale i dla ludzi na całym świecie. Jego osoba a także nauki i świadectwo wiary jakie dawał na zawsze pozostaną z nami.
Z tej okazji w bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę i cykl spotkań poświęconych  wielkiemu Polakowi – Świętemu Janowi Pawłowi II.