Start Aktualności VI c i VI d z wizytą w Dęblinie oraz Farmie Iluzji

5. października klasy VI c i VI d pojechały na wycieczkę szkolną wraz z paniami: Edytą Godlewską, Agnieszką Wasiluk i Martą Kostro. Uczestnicy wycieczki wybrali się do Dęblina do Muzeum Sił Powietrznych oraz do Mościsk w celu zwiedzenia Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji”.

Pierwszą atrakcją było muzeum. Tam uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę z dziedziny lotnictwa dzięki kompetentnej pani przewodnik. Można było zobaczyć modele samolotów, a nawet obejrzeć wnętrze jednego z nich – dawnego samolotu prezydenckiego. Zwiedzanie Muzeum Sił Powietrznych zakończyło wejście do hangaru, mieszczącego najbardziej zabytkowe samoloty.

Następnie uczestnicy wycieczki pojechali do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji”. To wyjątkowa kompozycja atrakcji dla dzieci i dorosłych z nutą edukacji podaną w bardzo przyjaznej formie.  Jest to także miejsce do aktywnej zabawy i wypoczynku. Było tam bardzo dużo atrakcji, które uczestnicy poznawali w towarzystwie instruktorki. Mogli obejrzeć krzywy dom, tunel zapomnienia, labirynt, karuzelę łańcuchową, latający kran, domek obracający się wokół własnej osi, dom strachów, kopalnię górników, park trampolin i wiele, wiele innych.

Przed wyjazdem wycieczkowicze zaszli do sklepu z pamiątkami, gdzie mogli znaleźć dużo magicznych rzeczy, a w drodze powrotnej zajechali do McDonald’s.

Wycieczka podobała się uczniom. Droga była daleka, ale warto było jechać dla doznanych wrażeń.

Lena Kalinowska, klasa VI c

(pod czujnym okiem p. E. Godlewskiej oraz A. Wasiluk)