Start Aktualności Warsztaty „Między zabawą, a zdrowiem”

W środę 10 października 2018r. uczniowie klas II a, II c, III d i III e wzięli udział w warsztatach „Między zabawą, a zdrowiem”. Ich celem była edukacja w zakresie zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Uczniowie mieli okazję rozmawiać z dyplomowanym dietetykiem. Poznały, na czym polega jego praca, zrealizowano w ten sposób zadanie w ramach orientacji zawodowej.

Warsztaty z zakresu zdrowego odżywiania są inicjatywą Fundacji Zdrowe Kieszonkowe i współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego. Zajęcia w naszej szkole prowadziła pani dietetyk mgr Marta Szałwińska. Dzieci przypomniały zasady zdrowego odżywiania i omówiły piramidę żywienia. Dowiedziały się, które produkty są najzdrowsze, czego unikać w codziennej diecie, czym zastępować cukier i sól, jak często spożywać posiłki i dlaczego warto być aktywnym fizycznie. Na zakończenie otrzymały plany lekcji oraz broszurę informującą o 10 zasadach zdrowego odżywiania się, z podpowiedziami na smaczne i zdrowe potrawy.

Miejmy nadzieję, że to spotkanie będzie z pożytkiem przede wszystkim dla zdrowia dzieci. Już na szkolnej przerwie widać było, że chętniej spożywały owoce, warzywa oraz mleko, które otrzymały w ramach „PROGRAMU DLA SZKÓŁ”.

Joanna Godlewska