Start Aktualności VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – tak to było u nas

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”- pod takim hasłem 28 września 2018 roku odbywał się VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wśród 4579 szkół zgłoszonych do udziału w tej akcji znalazła się także nasza szkoła.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, której celem jest zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości. Natomiast dorośli – mogli popisać się doskonałą znajomością trudnych przypadków tabliczki mnożenia podczas… egzaminów!

W naszej szkole zabawę rozpoczęliśmy od  poniedziałku 24 września. Na lekcjach matematyki uczniowie klas II i III doskonalili tabliczkę mnożenia poprzez rozwiązywanie ciekawych zadań, zagadek i rebusów oraz za pomocą kolorowanek i gier planszowych. Były również „tabliczkowe” zabawy ruchowe i gry interaktywne. Aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia podczas „matematycznych spacerów” na przerwach, wykonali plakaty, układali rymowanki i ozdobili szkołę tematycznymi dekoracjami. A wszystko po to, aby zdobyć tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

Do akcji włączyli się także nauczyciele matematyki klas IV- VIII, nauczyciele języka angielskiego, wychowawcy świetlicy i katecheci.

28 września 2018 roku w szkole królowała Tabliczka Mnożenia. Tego dnia, zgodnie z hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, przystąpiliśmy do obchodów Święta Tabliczki Mnożenia: ŚDTM. Ten wyjątkowy  dzień rozpoczęto uroczystym apelem przy udziale Dyrekcji Szkoły - pani Małgorzaty Koc i pani Elżbiety Śladewskiej.

Następnie nadszedł czas egzaminu na Eksperta Tabliczki Mnożenia.                                          Chętni uczniowie sprawdzali swoją tabliczkową wiedzę podczas krótkich egzaminów przed Komisją Egzaminacyjną. Ponadto Mobilne Patrole Egzaminacyjne przepytywały na terenie szkoły chętne osoby dorosłe (nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców). Podczas egzaminu obowiązywały zasady fair- play: nie można podpowiadać, ani ściągać. Czuwał nad tym „KRÓL TABLICZKI MNOŻENIA” - przewodniczący Małego Samorządu Szymon Maciuszko.

Ogółem w szkole podczas Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia do egzaminu przystąpiło ponad 500 uczniów z kl. II- VIII oraz 48 osób dorosłych. Pomyślnie zdało go 302 uczniów i wszyscy dorośli. Otrzymali oni tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA oraz pamiątkowe odznaki.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy Koleżankom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu egzaminu oraz Pani Marioli Woroszył za przygotowanie okolicznościowej dekoracji.

ŚDTM 2018 upłynął w radosnej atmosferze, pełnej nowych przeżyć i satysfakcji.
Wszyscy uczniowie zaangażowali się w przygotowania i realizację poszczególnych zadań na miarę swoich możliwości. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

Koordynatorzy
Joanna Godlewska