Start Aktualności Sztuka rysowania – warsztaty plastyczne w klasie IIb

26 września 2018 roku na zajęciach rozwijających uczniowie klasy IIb gościli Roxanę Mirek, studentkę wydziału grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajęcia odbyły się w ramach orientacji zawodowej w klasach I–III szkoły podstawowej, której celem jest wstępne zapoznanie uczniów z różnorodnością zawodów na rynku pracy, rozwijaniem pozytywnej i proaktywnej postawy wobec pracy i edukacji oraz stwarzanie sytuacji edukacyjnych sprzyjających poznawaniu i rozwijaniu zainteresowań oraz pasji.

Młoda artystka opowiedziała dzieciom, jak rozpoczęła się jej przygoda ze sztuką. Zdradziła tajemnice proporcji i symetrii szkicu twarzy, rysując ołówkiem portret Szymona - jednego z uczniów klasy IIb. Przyznała, że łatwiej rysuje się ze zdjęcia, bo zdjęcie się nie porusza i nie męczy się jak model. Nasz model spisał się oczywiście na szóstkę. Drugoklasiści z uwagą słuchali wskazówek pani Roxany, a następnie z wielkim zaangażowaniem podeszli do wyznaczonego przez nią zadania – narysowania portretu koleżanki lub kolegi z klasy.  Podczas rysowania pani Roxana udzielała młodym pasjonatom rysunku wielu cennych rad. Powstały naprawdę piękne portrety dzieciaków klasy IIb .

Dziękujemy pani Roksanie za lekcję rysunku. Mamy nadzieje, że artystka odwiedzi jeszcze naszą klasę i odkryje przed dziećmi kolejne tajemnice swojego zaczarowanego ołówkiem i farbami świata sztuki.

Wychowawca klasy IIb

Ewa Kućmierowska - Mirek