Start Aktualności Podróż do Świata Magii

21 września, w ostatni gorący dzień tego roku, uczniowie klas IIb i IIc pod opieką nauczycieli Ewy Kućmierowskiej – Mirek, Agnieszki Porzezińskiej i Moniki Zdziarskiej oraz rodziców odwiedzili Farmę Iluzji. Jest to Park Edukacji i Rozrywki wybudowany we wsi Mościska koło Woli Życkiej, na przepięknej, kilkuhektarowej działce o urozmaiconej rzeźbie terenu, otoczonej z trzech stron gęstymi lasami.

Farma przeniosła nas w ciekawy świat na pograniczu rzeczywistości i magii. Tutaj zobaczyliśmy i doświadczyliśmy na własnej skórze efektu iluzjonistycznego, nic tu nie było takie, jakie się z pozoru wydawało.

Co nas tam spotkało...?

Jedną z największych atrakcji była Latająca Chata Tajemnic – drewniany dom unoszony przez balony, jak w najprawdziwszej bajce. Chatkę mogliśmy zwiedzić w środku, a tam działy się istne czary. Próbowaliśmy pograć w bilard na nierównym stole, na którym bile toczyły się pod górę. Widzieliśmy, jak nasi koledzy chodzili obok nas niby normalnie, a jednak będąc dziwnie pochyleni. Po wyjściu z chaty nawet naszym paniom kręciło się w głowach. Prócz chaty uczniowie odwiedzili mrożący krew w żyłach Grobowiec Tutenchamona, doznali efektu grawitacji w kręcącym się domku, widzieli meble wielkoluda, tunel zapomnienia i wiele innych niesamowitych rzeczy.  Zobaczyliśmy miejsca, gdzie niemożliwe stawało się możliwe. Na tej farmie pion stawał się poziomem, woda leciała się z kranu prosto z nieba, a kolorowe kredki były o wiele większe od nas. Tutaj każdy z nas mógł zostać „podany na obiad”, kładąc swoją głowę na patelni. Jednym słowem - iluzja! Korzystaliśmy również z atrakcji najprawdziwszego wesołego miasteczka – karuzeli, huśtawek, labiryntów, placów zabaw i parku trampolin.

Dziękujemy naszym nauczycielom i rodzicom za te niesamowite wrażenia i doznania.

Uczniowie klas IIb i IIc