Start Aktualności Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo, to dzień powrotu do szkolnej rzeczywistości i obowiązków.

3. września 2018 roku nowych oraz powracających po przerwie uczniów, a także zaproszonych gości serdecznie powitała dyrektor szkoły Małgorzata Koc. Poinformowała wszystkich zebranych o dokonanych w trakcie wakacji bieżących naprawach i modernizacji, m. in. odnowieniu sal lekcyjnych oraz posadzek na hali sportowej i korytarzach szkolnych.

Podczas wakacyjnego wypoczynku nauczyciele wychowania fizycznego w trosce o swój warsztat pracy bezinteresownie pomalowali linie na hali sportowej, czym przyczynili się do podniesienia walorów estetycznych naszej placówki. Dodatkowo wszyscy zgromadzeni dowiedzieli się, że nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym weźmie udział w projekcie ,,Wzrost jakości oferty edukacyjnej w Szkole Podstawowej nr 1”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Projekt realizowany będzie  przez  okres 2 lat, a jego wartość przekracza milion złotych. Wsparcie  uczniów oferowane w ramach projektu obejmie:

- w klasach I-III zajęcia rozwijające matematyczno-przyrodnicze, naukę programowania, zajęcia logopedyczne,

- w klasach IV-VIII zajęcia rozwijające z przyrody, języka angielskiego, rosyjskiego, informatyki a także  zajęcia dydaktyczno wyrównawcze z matematyki oraz języka polskiego.

Szereg pomocy otrzymają uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych w postaci zajęć logopedycznych, terapeutycznych, uspołeczniających, gimnastyki korekcyjnej. Ponadto uczniowie bezpłatnie  będą mogli korzystać z atrakcyjnych wycieczek i obozu językowego.     Szkoła natomiast pozyska nową  profesjonalną sieć internetową, 25 komputerów, 9 tablic aktywnych, 2 ekrany i projektory, wyposażenie gabinetu terapeutycznego, gimnastyki korekcyjnej, pracowni przyrodniczej i wiele innych pomocy dydaktycznych. Ponadto nauczyciele odbędą specjalne szkolenia ukierunkowane na kreatywne przekazywanie wiedzy uczniom.

Po wystąpieniu dyrektora szkoły głos zabrała Zastępca Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie Ewa Konarzewska. Życzyła wszystkim uczniom powodzenia w nauce oraz wiary we własne możliwości, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci. Następnie wręczyła wspólnie z dyrekcją szkoły nominacje zawodowe nauczycielom, którzy w okresie wakacyjnym uzyskali kolejne stopnie awansu zawodowego.

Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły Małgorzata Koc życzyła wszystkim dobrego roku szkolnego 2018/2019. Nauczycielom niegasnącego zapału, dużo cierpliwości, sił w pokonywaniu trudności i satysfakcji ze współpracy z wychowankami. Uczniom nowych pięknych doświadczeń, sił do realizacji swoich pasji i zainteresowań, wytrwałości w realizacji celów, natomiast rodzicom i opiekunom cierpliwości i konsekwencji w trudnym wychowywaniu swoich dzieci oraz wiele radości z ich osiągnięć.