Start Aktualności Lekcje kulturowe – poznajemy różne zakątki świata

Kontynuując współpracę z serwisem „Zaproś mnie na swoją lekcję” oraz pracownikami PwC Polska uczniowie naszej szkoły poznają różne zakątki świata. Jest to projekt Inter Akcja, którego celem jest wzbogacenie międzynarodowej wiedzy dzieci o kulturze, historii, geografii, tradycji i zwyczajach innych krajów. Ponadto program promuje wymianę językową oraz motywuje do nauki języków obcych.

Tym razem nasi uczniowie „odwiedzili” Chile, Armenię, Półwysep Krymski oraz Portugalię.

Zajęcia z naszą młodzieżą i dziećmi klas młodszych odbywały się jak poprzednio zdalnie i prowadziły je osoby przebywające aktualnie w Polsce, jednak pochodzące z różnych zakątków świata. Niektóre prezentacje były w języku polskim, gdzie doświadczaliśmy tego, że nasz język jest dla kogoś językiem obcym, którego musiał się nauczyć. Inne natomiast prowadzone były w języku angielskim, więc uczniowie mogli się sprawdzić.

Poza ciekawą wiedzą historyczno – geograficzną młodzi ludzie mieli okazję zaobserwować potrzebę uczenia się języków obcych, gdyż znając je, cały świat stoi przed nami otworem.

Po raz kolejny serdecznie dziękujemy pracownikom PwC Polska za możliwość poznania ciekawych miejsc na świecie. Dzięki nim i ich zaangażowaniu w projekt społeczny łatwiej jest nam, nauczycielom rozbudzać ciekawość świata oraz uświadamiać młodym ludziom, że nauka języka obcego w dzisiejszych czasach jest niezbędną umiejętnością, a ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i chęć rozwoju.

Miejmy nadzieję, że po wakacjach ponownie spotkamy się z mieszkańcami różnych zakątków świata pełni energii do nowych działań.

Szkolny doradca zawodowy

Monika Rzymska