Start Aktualności Niecodzienna lekcja historii

W czwartek 4 maja, uczniowie klasy 1b mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii. Pierwszoklasistów odwiedziła bowiem pani magister Agnieszka Roszkowska – Bogucka nauczycielka historii w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem, prywatnie mama Antosia, ucznia naszej klasy. Inspiracją do spotkania była kontynuacja obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mimo, iż wydarzenia są bardzo odległe, to nadal stanowią w naszej świadomości ważne miejsce. Jako wspólnota szkolna, czujemy obowiązek, aby przekazywać kolejnym pokoleniom istotne fakty z historii Polski, zwłaszcza takie, które umacniają poczucie tożsamości narodowej i dumy bycia Polakiem.

Pani Agnieszka przygotowała bardzo ciekawą i pouczającą prezentację multimedialną, która zabrała dzieci  w podróż przez zakamarki trudnej historii jaką są dzieje naszej Ojczyzny.   Przypomniała  najważniejsze symbole naszego narodu. W przystępny sposób przybliżyła dzieciom znaczenie takich słów jak: ojczyzna, patriotyzm, naród  i honor.

Dzieci  z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści gościa, oglądały mapy i zadawały  mnóstwo pytań.

Na zakończenie niezwykłego spotkania pani Agnieszka wręczyła każdemu dziecku tematyczną kartę pracy i słodki upominek.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Agnieszce Roszkowskiej – Boguckiej za niezapomnianą  lekcję historii.

Jolanta Kłosek