Start Aktualności Olimpiada zdrowia PCK

Uczeń naszej szkoły Karol Dołęgowski zdobył I miejsce na etapie regionalnym i zakwalifikował się do wojewódzkiego etapu Olimpiady Zdrowia PCK. Celem konkursu jest miedzy innymi działanie na rzecz poszerzania wśród dzieci wiedzy o świadomym odżywianiu. Karol zdobytą wiedzą postanowił się podzielić z najmłodszymi uczniami naszej szkoły. W klasie I C i II A odbyły się ciekawe zajęcia poszerzające widomości na temat zdrowego odżywiania i skutków nadmiernego spożywania cukru i soli. Pierwsze zajęcia prowadziła pani stomatolog, prywatnie mama Karola. Prezentacja chłopca i ciekawy wykład pani Katarzyny uświadomiły uczniom, jak nadmiar cukru wpływa na stan uzębienia. Drugie warsztaty prowadzone przez Karola i jego koleżankę Julię Jabłońską miały charakter praktyczny. Dzieci przeliczały zawartość cukru i soli w produktach, które często kupują i jedzą. Z wielkim zaskoczeniem liczyły kostki cukru pod ułożonymi produktami i wyciągnęły właściwe wnioski ze swojej pracy.

Karolowi życzymy kolejnego sukcesu na etapie wojewódzkim.

Opiekunki SK PCK