Start Aktualności „Miłość to znaczy popatrzeć na siebie…”, czyli walentynki i tłusty czwartek w naszej szkole

14 lutego 2023r. w naszej szkole pojawił się  punkt poczty walentynkowej zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Na wcześniej przygotowanych serduszkach można było zapisać, a później przesłać kilka miłych słów bliskim osobom. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, przy stoliku gromadziła prawdziwe tłumy. Cennym wychowawczo elementem całego przedsięwzięcia była bardzo wspierająca, życzliwa postawa uczniów starszych wobec młodszych kolegów, koleżanek. Nikt więc nie miał szansy zdenerwować się z powodu nieradzenia sobie ze zredagowaniem życzeń czy poprawnym zaadresowaniem kartki.

Jednak co istotne tego dnia w naszej szkole nikt nie pozostał bez życzliwego słowa, a to za sprawą kolejnego zadania w ramach konkursu Zgrana Klasa. Ważne, że nie tylko cel zadania się liczył, ale wspaniała była też droga osiągania go. Zadanie polegało na tym, że zespoły klasowe obdarowywały się wzajemnie wykonanymi przez siebie kartkami walentynkowymi. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wsparcie!

Serdecznie dziękujemy również tym, którzy tego dnia wrzucili datki do puszki PCK poświęconej tym razem potrzebującym w Syrii, Turcji, Libanie!

A już 16 lutego, w tłusty czwartek znany także jako zapusty czy mięsopust, czyli w ostatni czwartek przed wielkim postem Samorząd Uczniowski, zgodnie z tradycją, poczęstował społeczność pysznymi pączkami. Warto wspomnieć, że dawniej objadano się pączkami nadziewanymi słoniną, boczkiem i mięsem. Ciekawe… Nas jednak uszczęśliwił znakomity, słodki dżem.

Opiekunki SU

Walentynki w edukacji wczesnoszkolnej

14 lutego, czyli Walentynki w naszej szkole przede wszystkim traktujemy jako okazję do okazania sobie życzliwości, serdeczności, podziękowania za przyjaźń, koleżeństwo, wsparcie. W tym dniu podejmujemy także rozmowy na temat miłości i jej sensie.  Tradycyjnie Mały Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanych pudełek. Następnie listonosze walentynkowi odwiedzali klasy, by przekazać laurki adresatom. Zorganizowany był także „kiermasz walentynkowy”, na którym dzieci mogły zaopatrzyć się w serduszkowe słodkości. Przez cały dzień obowiązywał czerwony dress code. Mamy nadzieję, że podjęte działania zachęcą wszystkich do okazywania sobie dobroci nie tylko od święta.

Opiekunki MSU