Start Aktualności Maria Choroń i Mateusz Kamiński z 4d laureatami „Wierszy z szuflady”

17 stycznia 2023 r. odbyła się (on-line) gala podsumowująca Wojewódzki Konkurs Literacki ,,Wiersze z szuflady", podczas której nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy, ich opiekunowie i rodzice spotkali się z członkami jury i organizatorami konkursu.

Warto przypomnieć, że do 15 grudnia 2022 r. do organizatorów wpłynęło 395 prac z siedemdziesięciu sześciu szkół województwa podlaskiego!
Jury w składzie:
Zofia Olek-Redlarska, Katarzyna Janowicz-Timofiejew – poetki
Krystyna Gudel i Regina Kantarska-Koper - poetki
Grażyna Knap - bibliotekarka Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
Anna Kowalewska - specjalistka do spraw Public Relations
spośród autorów nadesłanych prac wyłoniło zwycięzców. Jesteśmy niezwykle dumni, że wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Nie było lekko! Poziom wierszy pozytywnie zaskoczył wszystkich.

Przekazujemy też, że organizatorzy są bardzo wdzięczni wszystkim uczestnikom i ich opiekunom. To dzięki nim wszystkim gala stała się niezwykle wzruszającą uroczystością. Naszym laureatom podczas gali towarzyszyła cała klasa 4d, więc moment prezentacji własnych wierszy nie był już taki stresujący (uczniowie nagrodzili swoją koleżankę i kolegę gromkimi brawami, które usłyszało całe województwo!), dziękujemy pani Dyrektor za pomysł, pani Bożenie Kalinowskiej za to, że tego dnia wyjątkowo dała pierwszeństwo poezji podczas swojej lekcji.
W trakcie tego spotkania on-line nie zabrakło refleksji nad obecnymi czasami, w których przyszło nam zmagać się z codziennością w cieniu chorób i wojny tuż za granicami Polski. Z drugiej strony to był czas nadziei i poetyckich uniesień. Uczestnicy konkursu, Nasi Drodzy Poeci, po raz kolejny otworzyli, bowiem przed nami dusze i słowami wymalowali kolorowy świat emocji! Dziękujemy!

Emilia Zarzecka-Bucińska