Start Aktualności Nauka przez zabawę - klasy trzecie odwiedzają Warszawę w ramach projektu „Poznaj Polskę”

Wycieczki szkolne stanowią bardzo atrakcyjną formę oddziaływań dydaktyczno-wychowawczych podejmowanych przez naszą szkołę. Dzięki nim uczniowie mają możliwość bezpośredniego poznania własnego środowiska, regionu, właściwości geograficznych, etnicznych, historycznych, kulturowych lub gospodarczych kraju. Wycieczki szkolne są interesującymi lekcjami, a więc jednocześnie sposobem wprowadzania, pogłębiania, rozszerzania lub utrwalania realizowanych treści kształcenia, dostarczają wrażeń i wzruszeń, a jednocześnie stają się doskonałą konfrontacją książkowej wiedzy z otaczającą dziecko rzeczywistością. Wycieczki sprzyjają także rozwijaniu kontaktów interpersonalnych, umożliwiają poznanie nauczyciela z uczniami i uczniami między sobą, uczą samodzielności i odpowiedzialności za siebie i innych.

W dniu 10 listopada uczniowie klas trzecich uczestniczyli  w jednodniowej wycieczce do Warszawy współfinansowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu „Poznaj Polskę”.

A jak uczniowie wspominają wycieczkę?

W dniu 10 XI 2022 roku wszystkie klasy trzecie pod opieką swoich nauczycieli wybrały się na wycieczkę do Warszawy.
Zebraliśmy się o 7.45 w szkole. Następnie udaliśmy się na parking, gdzie czekały na nas autokary. O godzinie 8.00 wyruszyliśmy do Warszawy. Po dwóch godzinach podróży byliśmy na miejscu. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Ziemi PAN. Tutaj pan przewodnik oprowadzał nas po wielu salach i opowiadał o różnych minerałach w naszym kraju. Oglądaliśmy też skamieliny i inne zbiory geologiczne. W dalszej kolejności zwiedzaliśmy Zamek Królewski - dawną siedzibę władców Polski. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiadała nam o komnatach i eksponatach zamku oraz przybliżyła nam wiele ciekawostek z życia polskich władców. Następnie wybraliśmy się na spacer po Starym Mieście. Podziwialiśmy Bazyliszka, Syrenkę Warszawską, Kolumnę Zygmunta, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca i kolorowe kamienice. Mieliśmy też czas na kupienie pamiątek. Później udaliśmy się na smaczny obiad. Ostatnim punktem wycieczki było Centrum Nauki ‘’Kopernik’’. Tutaj, poprzez zabawę i spacer wśród eksponatów, mogliśmy odkryć zjawiska i wynalazki związane z działalnością polskich naukowców. O godzinie 18.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Podróż trwała około dwóch godzin. Na parkingu czekali na nas stęsknieni rodzice.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej wycieczki. Pozwoliła nam ona poznać naszą piękną stolicę - Warszawę. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wspólny wyjazd.

GALERIA

W imieniu uczniów klas trzecich
Aleksandra Jabłońska IIIb