Start Aktualności Święto Niepodległości

„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu. Próbą dla tego umiłowania staje się każde zagrożenie tego dobra, jakim jest ojczyzna. Nasze dzieje uczą, że Polacy byli zawsze zdolni do wielkich ofiar dla zachowania tego dobra albo też dla jego odzyskania.”

Jan Paweł II

10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie klasy VI c przybliżyli młodszym i starszym kolegom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata. Opowiadali o walce z zaborcami, patriotyzmie naszych przodków. Recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Uroczystość uświetnił chór szkolny pod opieką pani Katarzyny Matuszewskiej oraz piękna dekoracja przygotowana przez panią Marię Śmigielską.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej został w całości odśpiewany hymn państwowy.

Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

GALERIA

Agnieszka Porzezińska

Iwona Kadłubowska