Start Aktualności UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA KLAS PIERWSZYCH

Ślubowanie pierwszoklasistów połączone z pasowaniem na ucznia stało się już w naszej szkole coroczną tradycją. Jest to bardzo ważny etap w życiu każdego młodego człowieka.  To szczególnie wyjątkowy i niezapomniany dzień.

W minioną środę, 9 listopada uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Małgorzata Koc, która serdecznie powitała zaproszonych gości między innymi Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie Jarosława Siekierko,

Przewodniczącego Rady Miasta Marka Kajurka,  Księdza Dziekana, Prałata Ryszarda Niwińskiego, Panią Wicedyrektor  Renatę Jaroszewicz, przedstawicieli Rady Rodziców Panią Elżbietę Żebrowską i Pana Artura Jaźwińskiego, Nauczycieli oraz Samorządu Uczniowskiego.  Następnie głos zabrali najmłodsi uczniowie, którzy wzorowo wykonali przygotowane specjalnie na ten dzień piosenki, wiersze i taniec.

Po części artystycznej nadszedł najważniejszy dla pierwszaków moment – uroczyste ślubowanie i pasowanie. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego pretendenci do miana uczniów z powagą powtarzali słowa przysięgi: „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły…”. Obiecali też: „ pilnie się uczyć i dumą szkoły być ”.  Następnie pani dyrektor, dotykając olbrzymim ołówkiem ramienia każdego z uczniów pierwszej klasy, symbolicznie przyjęła ich do grona społeczności szkolnej.

Na zakończenie uroczystości z ciepłymi słowami do najmłodszych uczniów i ich rodziców zwrócili się Pan Burmistrz Jarosław Siekierko oraz Przewodniczący Rady Miasta Marek Kajurek.

Miłym akcentem wydarzenia były serdeczne życzenia i upominki przekazane przez starszych kolegów, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

Rodzice naszych uczniów, dumni ze swoich pociech, które świetnie wykonały powierzone im zadanie, przygotowali również prezenty i słodką niespodziankę dla wszystkich .

Pierwszakom życzymy wytrwałości i wielu sukcesów w nauce. Powodzenia !

GALERIA

Jolanta Kłosek