Start Aktualności Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy, 24 czerwca 2022 roku nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2021/2022 zakończony! W czasie trwających nieco ponad dwa miesiące wakacji dzieci nie będą musiały wcześnie wstawać i pamiętać o codziennym przygotowywaniu się do lekcji. Wolny czas pozwoli im na relaks i odpoczynek, rozwijanie swoich zainteresowań oraz spotkania z rówieśnikami i wakacyjne wyjazdy.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się mszą świętą w Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela. Następnie uczniowie  przeszli do szkoły, aby tam z rąk swoich wychowawców otrzymać upragnione świadectwo zakończenia roku szkolnego.

O godzinie 9.00 odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli uczniowie klas I – III i dzieci ukraińskie z oddziałów przygotowawczych. W uroczystości towarzyszyli im rodzice, zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły. Wśród uczestników uroczystości zakończenia roku szkolnego byli m.in.: Burmistrz Miasta Jarosław Siekierko, Przewodniczący Rady Miasta Marek Kajurek, Ksiądz Dziekan Ryszard Niwiński oraz Przewodniczący Rady Rodziców – Elżbieta Żebrowska i Jarosław Jaźwiński.

Dyrektor szkoły Małgorzata Koc w swoim przemówieniu podziękowała uczniom za całoroczną naukę, nauczycielom i pracownikom szkoły za wytężoną pracę, rodzicom za wsparcie oraz organowi prowadzącemu za pomoc w realizacji zamierzonych celów. Podsumowaniom towarzyszyły nagrody. Otrzymali je laureaci wielu konkursów na szczeblu międzynarodowym, ogólnopolskim, wojewódzkim i powiatowym. Nagrodzono również Laureatów Kodeksu Dobrych Manier.

W części oficjalnej głos zabrali również: Burmistrz Miasta oraz Przewodniczący Rady Miasta. W okolicznościowych przemówieniach gratulowali uczniom wspaniałych wyników w nauce oraz życzyli udanych i bezpiecznych wakacji.

Uroczystość zakończyła wyjątkowa polsko – ukraińska część artystyczna pod hasłem „Bo co może mały człowiek”. Swoje talenty na scenie zaprezentowały: chór szkolny i uczniowie z klasy IIb oraz  dzieci z Ukrainy, które od niedawna uczęszczają do „Jedynki”. Usłyszeliśmy piosenki i wiersze w językach polskim i ukraińskim oraz obejrzeliśmy wspólne tańce. Występ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem i entuzjastycznymi reakcjami odbiorców.

Po uroczystej ceremonii uczniowie i wychowawcy udali się do swoich sal lekcyjnych na ostatnie spotkania, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi  miesiącami oraz otrzymać świadectwa -  bilety do upragnionych wakacji.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody, aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzący rok szkolny.
Do zobaczenia we wrześniu.

GALERIA

Redakcja