Start Aktualności ORŁY Z KLAS I-III

Z dumą ogłaszamy, że:

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W WYSOKIEM MAZOWIECKIEM

za wspieranie i rozwój talentów, tworzenie filarów innowacyjnych technik nauczania w szkole, inspirowanie uczniów do poszerzania wiedzy, zachęcanie do samodzielnego myślenia i pogłębiania swoich pasji, umożliwienie zaistnienia na arenie ogólnopolskiej oraz osiągnięcie wysokich wyników

otrzymała

CERTYFIKAT PLACÓWKI ROZWIJAJĄCEJ TALENTY

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie nasi osiągnęli bardzo dobre wyniki  i wyróżnienia w międzynarodowych konkursach,  a 32 uczniów klas I-III  otrzymało  tytuł laureata i zajęło czołowe miejsca w kraju.

Wśród nas są również uczniowie, którzy rozwijają talenty plastyczne i osiągają wysokie wyniki w Polsce, województwie i powiecie.

Konkursy w których startowali nasi uczniowie:

  1. MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY „BÓBR”
  2. MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY”
  3. OGÓLNOPOLSKI KONKURS „ORZEŁ EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ”
  4. OGÓLNOPOLSKI KONKURS „ORZEŁ ORTOGRAFICZNY”
  5. OGÓLNOPOLSKI KONKURS „JĘZYKA ANGIELSKIEGO”
  6. OGÓLNOPOLSKI KONKURS „ORZEŁ INFORMATYCZNY”
  7. OGÓLNOPOLSKI KONKURS „ORZEŁ MATEMATYCZNY”
  8. OGÓLNOPOLSKI KONKURS CZYTELNICZY ,,STYPENDIADA”
  9. OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORTOGRAFICZNY ,,STYPENDIADA”

10. OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY  ,,STYPENDIADA”

11. OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „ Ekologia w moim domu”

12. OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY ,,Święta z Rysiem”

13. OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNO – LITERACKI

„Kartka Bożonarodzeniowa – Wigilijne życzenia”

14. WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI „Wiersze z szuflady”

15. WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY NA PROJEKT BANKNOTU

„Ludzie Białegostoku – Historie Zapamiętane”

16. WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY  „Krajobraz Polski – Tradycje, Współczesność, Przyszłość”

17. WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY  „Świat oczami S. Lema”

18. WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY  „Piękne są nasze barwy ojczyste”

19. WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY  „Krajobraz Polski – Tradycje, Współczesność, Przyszłość”

oraz w wielu innych konkursach plastycznych.

Ogólnie 192 uczniów klas I-III startowali w 38 konkursach, a 164  zostało nagrodzonych.

A oto wyniki:

MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY „BÓBR”:

Gołaszewska Zuzanna kl. 3a - Wyróżnienie

MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY”:

•         Aleksander Drągowski kl. 3b - Wynik bardzo dobry

•         Gabriela Deszczyńska kl. 3d - Wyróżnienie

•         Zuzanna Gołaszewska kl. 3a - Wyróżnienie

•         Natalia Niemyjska  kl. 3d - Wyróżnienie

•         Klaudia Jabłońska kl. 3d - Wyróżnienie

 

OGÓLNOPOLSKI   KONKURS  „ORZEŁ EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ”:

•         Emilia Kulesza kl. 3c - Laureat, 3. miejsce w kraju

•         Zuzanna Gołaszewska kl. 3a - Laureat, 10. miejsce w kraju

•         Emilia Matuszelańska kl. 1a - Laureat, 12. miejsce w kraju

•         Anastazja Korszlak kl. 3c - Laureat, 13. miejsce w kraju

•         Michalina Bloch kl. 3a - Laureat, 13. miejsce w kraju

•         Oliwier Jurczak kl. 1c - Laureat, 14. miejsce w kraju

•         Milena Perkowska kl. 3c - Laureat, 15. miejsce w kraju

•         Oskar Mioduszewski  kl. 1b - Laureat, 15. miejsce w kraju

•         Kacper Wróblewski kl. 1c - Laureat, 18. miejsce w kraju

•         Julia Michalska kl. 1b - Laureat, 19. miejsce w kraju

•         Krzysztof Tyborowski kl. 1c - Laureat, 19. miejsce w kraju

•         Aleksander Drągowski kl. 3b - Laureat, 21. miejsce w kraju

•         Adam Biały kl. 1c - Laureat, 21. miejsce w kraju

•         Filip Frąk kl. 1c - Laureat, 21. miejsce w kraju

•         Alicja Pawlak kl. 3c - Laureat, 22. miejsce w kraju

•         Monika Duchnowska kl. 1a - Laureat, 23. miejsce w kraju

•         Nikola Łaska kl. 1b - Laureat, 23. miejsce w kraju

•         Wiktor Rogowski kl. 1b - Laureat, 23. miejsce w kraju

•         Mikołaj Włostowski kl. 1c - Laureat, 24. miejsce w kraju

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS „ORZEŁ ORTOGRAFICZNY”:

•         Wiktoria Ignaczewska  kl. 2b - Laureat, 5. miejsce w kraju

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS „JĘZYKA ANGIELSKIEGO”:

•         Emilia Kulesza kl. 3c - Laureat, 20. miejsce w kraju

 

OGÓLNOPOLSKI   KONKURS  „ORZEŁ MATEMATYCZNY”:

•         Piotr Kaliszczyk kl. 2a - Laureat, 9. miejsce w kraju

•         Zuzanna Gołaszewska kl. 3a - Laureat, 21. miejsce w kraju

  • Aleksander Drągowski kl. 3d - Laureat, 21. miejsce w kraju

 

OGÓLNOPOLSKI   KONKURS  „ORZEŁ INFORMATYCZNY”:

•         Angelika Porzezińska kl. 2b - Laureat, 6. miejsce w kraju

•         Jakub Mojsa kl. 2a - Laureat, 12. miejsce w kraju

•         Lena Czarkowska kl. 2b - Laureat, 22. miejsce w kraju

•         Maria Muszyńska kl. 2b - Laureat, 22. miejsce w kraju

•         Jakub Pyżyk kl. 3b - Laureat, 21. miejsce w kraju

 

OGÓLNOPOLSKI   KONKURS CZYTELNICZY ”STYPENDIADA”:

•         Emilia Kulesza kl. 3c - laureat, 2. miejsce w kraju

•         Oliwier Kruszewski kl. 3c - Laureat, 3. miejsce w kraju

•         Lena Grochowska kl. 3c - Finalista

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORTOGRAFICZNY ”STYPENDIADA”:

•         Klaudia Wojtkowska kl. 3a - Finalista

 

WOJEWÓDZKI   KONKURS LITERACKI  „Wiersze z szuflady”

•         Lena Roszkowska kl. 3c -  Laureat I miejsca

  • Piotr Kaliszczyk-Szepietowski kl. 2a  - Wyróżnienie

 

KONKURSY PLASTYCZNE OGÓLNOPOLSKIE

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,STYPENDIADA”:

•         Kamil Mentecki kl. 3c - finalista

Ogólnopolski  Konkurs Plastyczny „Ekologia w moim domu”:

•         Wiktor Wądołkowski kl. 3a - Wyróżnienie

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Święta z rysiem”:

  • Maja Szaniawska kl. 2b - II miejsce
  • Zuzanna Gołaszewska kl. 3a  - Wyróżnienie

•         Maja Śliwowska kl. 2b - Wyróżnienie

•         Wiktoria Ignaczewska kl. 2b - Wyróżnienie

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kartka Bożonarodzeniowa – Wigilijne życzenia”:

•         Jabłońska Aleksandra kl. 2b - II miejsce

 

KONKURSY PLASTYCZNE WOJEWÓDZKIE

Konkurs Plastyczny „Świat oczami S. Lema”:

•         Milena Kalinowska kl. 3d - Nagroda

•         Oliwia Baczewska kl. 3d - Wyróżnienie

 

Konkurs Plastyczny „Piękne są nasze barwy ojczyste”:

•         Angelika Porzezińska kl. 2b - Nagroda

•         Natalia Jasińska kl. 1a - Nagroda

•         Julia Pukiel kl. 1a - Wyróżnienie

•         Maria Muszyńska kl. 2b - Wyróżnienie

•         Zuzanna Orłowska kl. 2b - Wyróżnienie

•         Maja Szaniawska kl. 2b - Wyróżnienie

•         Aleksandra Jabłońska kl. 2b - Wyróżnienie

•         Aleksandra Milewska kl. 2b - Wyróżnienie

•         Oskar Żochowski kl. 2b - Wyróżnienie

  • Klasa 2b – Wyróżnienie  specjalne

 

Konkurs Plastyczny na Projekt Banknotu „Ludzie Białegostoku – Historie Zapamiętane”:

•           Krajewski Kacper kl. 3a – Wyróżnienie

 

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Krajobraz Polski – Tradycje, Współczesność, Przyszłość”:

  • Zofia Duchnowska kl. 3d - praca zakwalifikowana na wystawę

 

OSIĄGNIĘCIA W KONKURSACH REGIONALNYCH:

Mistrz Origami:

Kategoria „Jestem bezpieczny na drodze”:

•         Angelika Porzezińska kl. 2b - nagroda

•         Aleksandra Milewska kl. 2b - nagroda

 

Kategoria „Jak bezpiecznie spędzam czas?”:

•         Aleksandra Jabłońska kl. 2b - nagroda

•         Maja Szaniawska kl. 2b - nagroda

•         Maja Śliwowska kl. 2b - nagroda

•         Maryla Mikołajczyk kl. 2b - nagroda

•         Angelika Porzezińska kl. 2b - nagroda

 

Kategoria „MODUŁ CHIŃSKI”:

•         Angelika Porzezińska kl. 2b - I miejsce

 

Palma wielkanocna:

•         Aleksandra Milewska kl. 2b - II miejsce

•         Angelika Porzezińska kl. 2b - III miejsce

•         Zuzanna Ołowska kl. 2b - IV miejsce

•         Maja Szaniawska kl. 2b - IV miejsce

•         Maja Śliwowska kl. 2b - IV miejsce

•         Natalia Gołaszewska kl. 2b - Wyróżnienie

 

Regionalny konkurs Mistrz Origami:

  • Gabriela Deszczyńska kl. 3d  - Nagroda
  • Milena Kalinowska kl. 3d  - Nagroda
  • Miłosz Pietrzykowski kl.3d  -  Wyróżnienie

 

Regionalny Konkurs Plastyczno – Ekologiczny „Magia leśnej przyrody w utworze „Na jagody” Marii Konopnickiej”:

  • Joanna Święcka kl. 3d - Wyróżnienie

 

KONKURSY PLASTYCZNE POWIATOWE

Konkurs Plastyczny „Moja Kartka Bożonarodzeniowa”:

  • Zofia Duchnowska kl. 3d - Wyróżnienie
  • Muszyńska Maria kl. 2b - Wyróżnienie

 

Konkurs Plastyczny „Pejzaże powiatu wysokomazowieckiego”:

•         Gabriela Deszczyńska kl. 3d - II miejsce

•         Jan Drewnowski kl. 3d - Wyróżnienie

•         Milena Kalinowska kl. 3d - Wyróżnienie

•         Maria Choroń kl. 3d - Wyróżnienie

•         Natalia Niemyjska kl. 3d - Wyróżnienie

 

Konkurs Plastyczny „Od środy popielcowej do Zesłania Ducha Świętego – Wielki Post i Wielkanoc Powiatu Wysokomazowieckiego:

  • Mateusz Kamiński kl. 3d  - Wyróżnienie

 

Konkurs Plastyczny „Kardynał Stefan Wyszyński w oczach dzieci i młodzieży”:

  • Igor Iwanowski kl. 3d -  Wyróżnienie
  • Blanka Kostro kl. 3d - Wyróżnienie
  • Joanna Święcka kl. 3d -  Wyróżnienie

Konkurs Plastyczny „Prześlij życzliwość”:

  • Maryla Mikołajczyk kl. 2b – Wyróżnienie

OSIĄGNIĘCIA W KONKURSACH SZKOLNYCH:

 

Konkurs Plastyczny „Szkoła marzeń”:

  • Mikołajczyk Maryla kl. 2b - Nagroda
  • Żochowski Oskar kl. 2b- Nagroda
  • Szymon Marczuk kl. 1a  - Nagroda
  • Natalia Jasińska kl. 1a - Nagroda
  • Mateusz Worona kl. 2c  - Nagroda
  • Gabriela Frankowska kl. 2c  - Nagroda
  • Wiktoria Falkowska kl. 2a  - Wyróżnienie
  • Kacper Skłodowski kl. 2c - Wyróżnienie
  • Nikola Pruszyńska kl. 2c - Wyróżnienie
  • Filip Maciuszko kl. 2c - Wyróżnienie
  • Wiktoria Niemyjska kl. 1b- Wyróżnienie
  • Izabela Jóżwiak kl. 1b - Wyróżnienie
  • Lena Grochowska kl. 3c - Wyróżnienie
  • Oliwier Kruszewski kl. 3c - Wyróżnienie

Konkurs Szkolny „Dekoracja stołu bożonarodzeniowego”:

  • Lena Wilczyńska kl. 3b - Nagroda główna
  • Maja Śliwowska kl. 2b  -Wyróżnienie
  • Maja Szaniawska kl. 2b - Wyróżnienie
  • Dawid Dąbrowski kl. 2b  - Wyróżnienie
  • Zofia Gołaszewska kl. 1b  - Wyróżnienie
  • Lena Grochowska kl. 3c  - Wyróżnienie
  • Kamil Mentecki kl. 3c - Wyróżnienie
  • Amelia Kalinowska kl. 3b - Wyróżnienie

Konkurs Plastyczny „Fiołek, sasanka, niespodzianka czyli wszystko o kwiatach wiosennych”:

  • Jan Drewnowski kl. 3d -  I m.
  • Wiktor Wądołowski kl. 3a - Wyróżnienie                             
    • Oskar Żochowski kl. 2b - Tytuł najlepsza praca w kl. II
    • Natalia Gołaszewska kl. 2b - Wyróżnienie
    • Maja Szaniawska kl. 2b - Wyróżnienie
    • Zofia Duchnowska kl. 3d - Wyróżnienie

Konkurs Plastyczny „ I Ty możesz zostać mistrzem ortografii”:

  • Zuzanna Gołaszewska  kl.3a  - Wyróżnienie

Konkurs Szkolny  „Bezpieczeństwo w sieci”:

  • Maja Matuszelańska kl. 1b-  I m.
  • Angelika Porzezińska kl. 2b- II m.
  • Karolina Roszkowska kl.2b- II m.
  • Aurelia Orłowska kl. 1b - II m.
  • Kacper Wróblewski kl.1c  - III m.
  • Wiktoria Ignaczewska kl. 2b-  III m.
  • Natalia Gołaszewska kl. 2b- III m.
  • Oliwier Jurczak kl. 1c  -  Wyróżnienie
  • Antoni Szyszka kl.1c - Wyróżnienie
  • Maryla Mikołajczyk kl. 2b - Wyróżnienie
  • Olaf Zawistowski kl. 1b- Wyróżnienie
  • Piotr Kaliszcyk-Szepietowski kl. 2a - Wyróżnienie
  • Kacper Skłodowski kl.2c-  Wyróżnienie
  • Maria Perkowska kl.2c - Wyróżnienie
  • Filip Maciuszko  kl. 2c-  Wyróżnienie

Konkurs Szkolny „Stroik wielkanocny”:

  • Maria Muszyńska kl. 2b- Nagroda
  • Aleksandra Milewska kl. 2b- Wyróżnienie
  • Tomasz Faszczewski kl. 2a-  Nagroda

Szkolny Konkurs  Ortograficzny:

  • Emilia Kulesza kl.3c -  I m.
  • Wiktoria Ignaczewska kl. 2b-  I m.
  • Aleksandra Jabłońska kl. 2b-  I m.
  • Igor Iwanowski kl. 3d-  I m.

Konkurs Szkolny „Najładniejszy zeszyt w szkole”:

  • Nikola Kalinowska kl. 1c - Nagroda       
  • Aleksandra Jabłońska kl. 2b- Nagroda
  • Blanka Kostro kl. 3d- Nagroda
  • Wiktoria Niemyjska kl. 1b- Nagroda
  • Lena Kostro kl. 3c - Wyróżnienie

Konkurs Szkolny ,,Segreguje śmieci”:

  • Wiktora Falkowska kl. 2a- Nagroda
  • Igor Murawski kl. 2a-  Nagroda
  • Paweł Dąbrowski kl. 2a- Nagroda
  • Oskar Żochowski  kl. 2b- Nagroda
  • Maja Szaniawska  kl.2b- Nagroda
  • Angelika Porzezińska kl. 2b-  Nagroda
  • Dominik Wróblewski  kl.2b- Nagroda
  • Maryla Mikołajczyk kl. 2b- Nagroda
  • Natalia Gołaszewska kl. 2b- Nagroda
  • Kacper Skłodowski kl. 2c - Nagroda
  • Karolina Kruszewska kl. 2c- Nagroda
  • Kacper Skłodowski kl. 2c- Nagroda

 

Konkurs Szkolny „Zdrowe odżywianie – żywności szanowanie”:

  • Nikola Kalinowska kl.  1c - I m.
  • Aleksandra Jabłońska kl. 2b - II m.
  • Angelika Porzezińska kl. 2b - III m .
  • Aleksandra Milewska kl. 2b -  Wyróżnienie

 GALERIA

Koordynator konkursów w klasach I-III

Elżbieta Kalinowska