Start Aktualności Kolejny sukces naszych plastyków

31 maja 2022 roku w Białymstoku w Centrum Edukacji Nauczycieli odbyła się konferencja pod hasłem „Rozczytane Podlasie”. Jednym z punktów programu było podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Czytanie jest The Best”. Organizatorem konkursu było Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Białymstoku, Fundacja „Sąsiedzi” i Szkoła Podstawowa nr 43 w Białymstoku. Na konkurs wpłynęło ponad 240 prac ze szkół podstawowych całego Podlasia. Jego celem było wykonanie ilustracji do wybranej książki dla dzieci autorstwa współczesnych polskich pisarzy. Wśród nagrodzonych było czworo uczniów naszej szkoły:

• Kinga Gut z klasy V A zdobyła nagrodę za pracę plastyczną do książki Grzegorza Kasdepke „Pamiętnik detektywa Pozytywki”
  • Dagmara Bucińska z kl. V C zdobyła nagrodę za pracę do książki Agnieszki Tyszki „Miłość nie jedną ma minę”
  • Antoni Deszczyński z kl. V C otrzymał wyróżnienie za ilustrację do książki Grzegorza Kasdepke „Zapach wiosny”
  • Julia Milewska z kl. VIII C wykonała plakat promujący czytelnictwo, zdobyła za niego nagrodę.

Uczniowie miło i kulturalnie spędzili czas. Mieli okazję spotkać się z pisarzami i niepowtarzalną atmosferą wielkiej imprezy kulturalnej. Tą imprezą zainaugurowano akcję Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Gratulujemy sukcesów naszym młodym artystom i czytelnikom. Nagrodzone pace można zobaczyć w galerii.

Maria Śmigielska