Start Aktualności Wszystkie dzieci nasze są- jesteśmy różni, ale mamy prawo do wzajemnego szacunku

Na zajęciach w ramach tolerancji uświadamiamy sobie, że wszystkie dzieci na świecie – niezależnie od tego, skąd pochodzą, jak wyglądają oraz jakim językiem mówią – tak naprawdę potrzebują tego samego: rodzinnego ciepła, miłości, akceptacji, a także przyjaciół i dużo zabawy. I nie każdy musi być taki sam – tak samo wyglądać, mieć taki sam gust czy mówić takim samym językiem. Ta prosta prawda wydaje się oczywistością, ale codzienność uczy nas, że – niestety – nie zawsze tak jest. Dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczniowie byli wobec siebie i innych życzliwi oraz aby traktowali się z szacunkiem nie zważając na to skąd pochodzą. W ramach zajęć dzieci poznały kulturę różnych narodowości ich obyczaje, strój, język, kolor skóry.

Opracowała Karolina Jabłońska