Start Aktualności Dzień Dziecka w III a

1 czerwca -  to kolejny dzień, który uczniowie klasy III a zapamiętają  na długo i będą mile wspominać. Zajęcia w tym dniu wyglądały zupełnie inaczej niż zwykle. Ze względu na niesprzyjającą aurę, rozpoczęły się w sali gimnastycznej, od zawodów sportowych. Uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach, które sprawdzały ich szybkość, zwinność, skoczność oraz siłę. Tor przeszkód, rzut woreczkiem do celu,  wyścigi, zabawy z piłką, skakanką i chustą animacyjną  - to tylko niektóre z zadań podejmowanych przez dzieci. Uczniowie z wielką radością i zaangażowaniem pokonywali sportowe wyzwania. Gdy tylko zza chmur wyjrzało słoneczko, poszliśmy na   spotkanie ze  strażakami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem. Głównym celem spotkania było poszerzenie wiedzy uczniów na temat specyfiki zawodu strażaka. Panowie strażacy bardzo chętnie przekazali wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa i zagrożeń jakie czyhają  na nas w różnych miejscach. Strażacy zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia płynące z niewłaściwego użytkowania prądu i gazu. Wyjaśnili, co to jest „czad”, jakie są zagrożenia związane z zaczadzeniem się tlenkiem węgla oraz stosowanie czujników dymu. W czasie spotkania strażacy przekazali bezcenne informacje dotyczące bezpiecznego zachowania się w czasie pożaru czy wypadku. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, utrwaliły numery alarmowe 998 i 112. Panowie strażacy przybliżyli uczniom tajniki swojej pracy zawodowej. Zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego, a także poszczególne elementy stroju i ekwipunku strażaka. Zademonstrowali sprzęt strażaka biorącego udział w akcji ratowniczej. Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie wozu strażackiego. Jednak największą niespodzianką dla uczniów było oglądanie kolegów przez kamerę tremo - wizyjną, rozkładanie węża czy próby podniesienia ciężkiego sprzętu. Ileż to było radości i frajdy! Zafascynowane i zaciekawione dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły wiedzę dotyczącą zasad zachowania bezpieczeństwa oraz odpowiedzialnej i jakże pożytecznej pracy strażaka. Niektórzy już snuli marzenia, jak dzielnymi strażakami będą w przyszłości.

Spotkanie przebiegało  w miłej i serdecznej atmosferze, za co gorąco dziękujemy Panom Strażakom.

Dzień pełen emocji zakończył się lodową niespodzianką i pyszną pizzą :)

Jolanta Kłosek