Start Aktualności Dzień Dziecka w II a

Park LinowyPo długich jesienno – zimowych miesiącach w końcu nadszedł czas na wspólne zabawy z kolegami na świeżym powietrzu. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na poluzowanie obostrzeń i możliwość swobodnego korzystania z atrakcji. W tym czasie nie próżnowaliśmy  i oczywiście oprócz nauki, szukaliśmy ciekawej propozycji na niezwykły Dzień Dziecka. Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, bo „gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, a „szczęśliwe dziecko to szczęśliwy dorosły”. Uczniowie klasy II a mają wyjątkowe szczęście, bo ich rodzice przygotowali z tej okazji dla swych pociech piękne i słodkie prezenty oraz zasponsorowali wycieczkę do Parku Linowego.


Park Linowy to miejsce, gdzie wszyscy mogą nie tylko świetnie się bawić, ale także sprawdzić swoje siły, pokonać swoje lęki i słabości przechodząc po linach wysoko nad ziemią. Tory przeszkód, które musieliśmy pokonać uczą współdziałania, współpracy, uczynności, wspólnego radzenia sobie z trudnościami. Stają się okazją do kompensacji, gdy np. dziecko mające trudności w pisaniu czy czytaniu okazuje się, że świetnie radzi sobie z zadaniami terenowymi i praktycznymi, zostaje klasowym mistrzem. Gry i zabawy wyzwalają w dzieciach inicjatywę w działaniu, dzieci ujawniają talent organizacyjny i praktyczny. Wycieczka była też okazją do utrwalania umiejętności kulturalnego zachowania w miejscach publicznych, środkach komunikacji, w lesie oraz w różnych sytuacjach społecznych. Bliski kontakt z naturą, świeże, leśne powietrze, to idealna odskocznia od nauki i trosk życia codziennego. W Parku czekało na nas wiele wspaniałych atrakcji. Oprócz wspomnianych  przeszkód na linach również tor do mini golfa, koło młyńskie, zjeżdżalnia, trampolina, boisko do gry w piłkę, a także miejsca do odpoczynku w wiatach i hamakach. Na zakończenie miło spędziliśmy czas przy ognisku, piekąc kiełbaski, pianki i inne smakołyki. Wspólne jedzenie, a do tego mnóstwo adrenaliny, gry i zabawy, śpiewanie piosenek to niezapomniana, wspaniała przygoda. Ogrom atrakcji zachwycił dzieci i sprawił, że będą wspominać ten dzień przez długi czas, z wielką radością i uśmiechem na twarzy.

Serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc.

GALERIA

Wychowawca – J. Kłosek