Start Aktualności W końcu wycieczka

Wycieczka DoktorceDnia 02.06.2021 klasa I C i II B  wybrała się na wycieczkę do Parku Linowego w Doktorcach. Pogoda od godzin porannych dopisała, a dobre humory sprawiły, że cały trud przejścia przez każdą trasę wydawał się błahy. Mimo kilku otarć czy nieudanych prób przejścia lub „zawrotów” na żyroskopie dzień przeminął w miłej atmosferze.

Głównym celem wycieczki było propagowanie aktywnego spędzenia czasu wolnego oraz popularyzowanie sportów ekstremalnych. Na wstępie instruktor Parku Linowego zapoznał dzieci z regulaminem oraz przeszkolił z zakresu posługiwania się sprzętem alpinistycznym.

Wychowankowie po przebyciu odcinka treningowego oraz nabraniu doświadczenia w asekuracji, spróbowali swoich sił, pokonując 2 trasy. Na przeszkodach parku wszyscy uczestnicy nauczyli się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamali barierę lęku wysokości. Pobyt w Parku Linowym zapewnił uczniom niezapomniane wrażenia, adrenalinę i wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu. Po kilkugodzinnych zmaganiach wspólne pieczenie kiełbasek i posiłek na łonie natury dał nam chwilę relaksu i wytchnienia.

GALERIA

Justyna Porowska-Grochowska

Justyna Godlewska