Start Aktualności Jak zbudowany jest układ oddechowy?

Jak zbudowany jest układ oddechowy?Podczas jednej z Innowacji  pedagogicznej ,, Anatomia człowieka oczami dziecka 7 letniego'' uczniowie klasy 1c bawili się w detektywów i sprawdzali jak działa układ oddechowy.

Układ oddechowy jest odpowiedzialny za wymianę gazową pomiędzy organizmem żywym a jego otoczeniem. Niezwykle ważnym elementem układu oddechowego u człowieka są płuca. Zwierzęta, w zależności od gatunku i środowiska (wodne lub lądowe), do oddychania używają narządów takich jak skrzela, tchawki, płuca, płucotchawki. Układ oddechowy nie występuje u bezkręgowców, m.in. płazińców, obleńców czy pierścienic (oddychają one całą powierzchnią ciała). Najważniejszą funkcją układu oddechowego u człowieka jest transport tlenu do komórek i usuwanie z organizmu dwutlenku węgla.

Dzieci postanowiły samodzielne wykonać model płuc. Zobaczcie jak im to wyszło.

GALERIA

Justyna Porowska - Grochowska