Start Aktualności Potworki z surowców wtórnych

Potworki z surowców wtórnychKażdego roku ogromne ilości śmieci są zbierane w miejscach, w których nigdy nie powinny się znaleźć. Powszechnym zjawiskiem, o którym regularnie donoszą media, jest pozostawianie odpadów w lasach, parkach narodowych czy na plażach. Setki ton śmieci unosi się w morzach i oceanach. Zredukowanie tej liczby jest możliwe i jest w zasięgu każdego z nas. Krokiem, który należy podjąć, jest właściwe segregowanie odpadów i recykling surowców wtórnych. Ogromna część śmieci składa się z materiałów, które mogłyby zostać ponownie użyte, gdyby trafiły do odpowiednich pojemników. Jakie rzeczy zaliczamy do surowców wtórnych?

Do surowców wtórnych można zaliczyć:

• papier: w tej kategorii można wymieć zeszyty, zadrukowane lub niezadrukowane kartki i gazety. Należą do nich również suche opakowania, które nie miały kontaktu z tłuszczem lub produktami chemicznymi tj. farby
  • tworzywa sztuczne: wszelkiego rodzaju opakowania plastikowe, pojemniki i butelki. Mogą do nich należeć uszkodzone naczynia lub różnego rodzaju folie. Warto zadbać o ich dokładne opróżnienie, dzięki czemu nie będą sprawiały trudności w procesie odzysku
  • szkło: kategoria ta obejmuje butelki szklane, słoiki i podobne do nich produkty. Należy pamiętać, że nie zaliczają się do nich szyby, lustra lub szklane pojemniki po farbach, olejach lub lekach
  • aluminium: mogą to być puszki po napojach, żywności lub innych produktach, aluminiowe opakowania i zbiorniczki
  • odpady zielone: będą to liście, trawa i ścięta roślinność. Należy się upewnić, że odcinamy gałęzie od konarów

Uczniowie klasy 1C w ramach projektu edukacyjnego z edukacji przyrodniczej ,, Dziennik Ekoludka'', którego głównym celem jest nabywanie świadomości korzystania z przyrody i dbania o nią dla tworzenia lepszej przyszłość  postanowili pomóc przyrodzie w walce  ze śmieciami i wykonali według swojego pomysłu potworki do których wykorzystali surowce wtórne.

Justyna Porowska - Grochowska