Start Aktualności Jak zbudowany jest człowiek- układ pokarmowy ?

Układ pokarmowyCiało człowieka dla wielu osób jest przedmiotem fascynacji. Nie bez powodu był to jeden z głównych tematów starożytnej sztuki. Mimo że dzięki nauce wiemy o nim coraz więcej, to nadal zachwyca fakt, jak współpracują ze sobą wszystkie układy, aby utrzymać sprawność, zdrowie i dobre samopoczucie. Ciało człowieka składa się z komórek. Każda z nich pełni określoną funkcję. Są one bardzo małe, niewidoczne gołym okiem. Szacuje się, że jest ich nawet 15 bilionów. Komórki tworzą tkanki, a następnie narządy. To dzięki nim zachodzą bardziej skomplikowane procesy życiowe – oddychanie, krążenie krwi, trawienie pokarmów, poruszanie się itp. Kolejnym tematem innowacji pedagogiczne ,, Anatomia człowieka oczami dziecka 7 letniego '', którą zajmowali się uczniowie klasy 1c był układ oddechowy.

Układ pokarmowy odpowiada za jedną z najważniejszych funkcji żywego organizmu, czyli odżywianie. Tu odbywa się pobieranie pokarmu, wchłanianie substancji odżywczych, przetwarzanie ich, a następnie wydalanie niepotrzebnych resztek. Układ pokarmowy człowieka jest niezwykle złożonym, skomplikowanym, a zarazem fascynującym mechanizmem. Sprawdź, jak zbudowany jest układ pokarmowy i co dzieje się na każdym jego odcinku.


Klasa 1c z wychowawcą