Start Aktualności „Krajobraz Polski - tradycje, współczesność, przyszłość" - Mamy laureatów

Krajobraz Polski20 kwietnia odbyła się gala finałowa Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej „KRAJOBRAZ POLSKI - TRADYCJE, WSPÓŁCZESNOŚĆ, PRZYSZŁOŚĆ" - Białystok 2021 zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty i Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. Konkurs miał na celu rozbudzanie zainteresowania młodego pokolenia historią, kulturą i krajobrazem Polski, rozwijanie wrażliwości twórczej, prezentację dorobku oraz osiągnięć artystycznych dzieci i młodzieży oraz wymianę doświadczeń nauczycieli i instruktorów prowadzących zajęcia plastyczne w zakresie nowatorskiej pracy z uczniami. Po obejrzeniu 373 prac nadesłanych z placówek oświatowych i od osób indywidualnych województwa podlaskiego komisja przyznała 27 nagród i 24 wyróżnienia oraz zakwalifikowała 38 prac do wystawy pokonkursowej.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż wśród laureatów tego konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

W kategorii wiekowej do 7 lat uczennica Maja Szaniawska otrzymała nagrodę, Bartosz Brzósko zdobył wyróżnienie, a praca Angeliki Porzezińskiej została zakwalifikowana na wystawę. Nagrodzeni są uczniami klasy Ib i swoje prace wykonali pod kierunkiem pani Ewy Kućmierowskiej – Mirek.

W kategorii wiekowej 8 – 11 lat Blanka Kostro za swoją pracę dostała wyróżnienie. Na wystawę zakwalifikowane zostały prace Klaudii Jabłońskiej, Mileny Kalinowskiej, Mateusza Kamińskiego i Miłosza Pietrzykowskiego. Wszyscy są uczniami klasy IId, a prace wykonali pod opieką pani Bożeny Gutowskiej – Popławskiej.

Praca Feliksa Popławskiego z klasy VIIIb została zakwalifikowana wystawę w kategorii wiekowej 12 – 14 lat. Opiekunem ucznia jest pani Maria Śmigielska.

Młodym plastykom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach. Brawo!!!

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji podsumowującej konkurs.