Start Aktualności Powitanie wiosny w klasach Ia i Ib

Powitanie wiosny w klasach Ia i IbWiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego dzień jej rozpoczęcia jest bardzo wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 19 marca w naszej szkole uczniowie klas Ia i Ib bardzo radośnie obchodzili nadejście wiosny. Obowiązywał oczywiście strój wiosenny. Były kolorowe kwiaty wykonane z bibuły i piękne wiosenne wianki, które ozdobiły głowy dziewczynek. Uczniowie słuchali i śpiewali piosenki o tematyce wiosennej. Radośnie przywoływali wiosnę, a tym samym żegnali zimę. W klasach przy muzyce odbyły się zabawy rytmiczno- ruchowe. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały piękne wiosenne obrazy, którymi ozdobiły swoje sale lekcyjne.

Tego dnia można było nawet zrobić wiosenne zakupy w sklepach stworzonych według pomysłów dzieci.  Uczniowie mogli kupić wymarzoną zabawkę, książkę, grę planszową, farby, kredki i materiały papiernicze. Zabawa w sklep stworzyła uczniom okazję do poznawania monet i banknotów, liczenia kosztów zakupów, obliczania reszty, nazywania produktów. Dzięki zabawie dzieci nie tylko poznały wartość pieniądza, ale uczyły się także rozsądnego gospodarowania swoimi środkami, a to niewątpliwie przyda im się bardzo w dorosłym życiu. Na zajęciach matematycznych uczniowie wykonali dyktando graficzne. Otrzymały zakratkowany arkusz, który był oznakowany na górnej i bocznej krawędzi literami i cyframi (jak w grze w okręty). Do arkusza została załączona legenda. Zadaniem dzieci było pokolorowanie odpowiedniej kratki. Naniesione przez ucznia kolorowanki złożyły się na rysunek, który odkrył się w całości po zakończeniu zadania. Wyczarowane zostały zwiastuny wiosny. Ćwiczenie to niewątpliwie  przyczyniło się do rozwijania orientacji przestrzennej, percepcji wzrokowej, pamięci słuchowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także doskonaliło umiejętność skupienia się i koncentracji.

Na zakończenie dnia odbył się piknik wiosenny. Niestety z powodu pandemii nie mogliśmy wyjechać do lasu, na łąkę, nie mogliśmy też pójść do parku. Ale od czego jest wyobraźnia?  Piknik zorganizowano w klasie. Koce, przekąski (każdy wziął coś słodkiego, co lubi najbardziej), ulubiona zabawka lub gra planszowa. Do tego ulubiona muzyka i filmiki zapowiadające nadejście wiosny. Było super!

Tego dnia obchodziliśmy również Światowy Dzień Zespołu Downa. Wszyscy założyli dwie kolorowe skarpetki nie do pary – symbol niedopasowania społecznego i pokazali, że integrują się z osobami z zespołem Downa.

To był wesoły, cudowny dzień, jak powiedzieli pierwszoklasiści – najpiękniejszy dzień w tym roku.

Wiosno, przybywaj!

Nauczyciele klas Ia i Ib