Start Aktualności Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

"Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń.”

Jan Paweł II

W dniu 18 listopada 2020 roku odbyło się rozstrzygnięcie VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” zorganizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim oraz „Małe Marzenia” Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Osobom Potrzebującym Wsparcia.

Celem konkursu było wzbudzanie zainteresowania dzieci i młodzieży bogactwem polskiej przyrody, światem roślin, zwierząt, pięknem krajobrazów, uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata, inspirowanie do ciągłego pogłębiania wiedzy i wartości wypływających z nauczania Jana Pawła II oraz prezentacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej. Na konkurs wpłynęło 528 prac ze 106 placówek z całego kraju. Komisja konkursowa dokonała oceny prac w czterech kategoriach, przyznając najciekawszym nagrody i wyróżnienia.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w gronie ośmiu nagrodzonych uczniów klas I – III z całej Polski znalazła się uczennica „Jedynki” Angelika Porzezińska z klasy Ib. Podbiła ona serca Jury swoją piękną pracą z bocianami wykonaną techniką mieszaną (farby plakatowe i pastele), otrzymując wyróżnienie.

To ogromny sukces  7-letniej Angeliki. Rysowanie, malowanie i papieroplastyka to jej pasja. Robi to od najmłodszych lat. Kocha tworzyć swoje małe dzieła sztuki. Angelika, będąc jeszcze w przedszkolu, zdobyła wiele nagród w różnych konkursach na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim, powiatowym i miejskim.

Serdecznie gratulujemy małej artystce i życzymy kolejnych sukcesów.

Angeliko, podążaj za swoją pasją i odważnie buduj swoje marzenia.

Link do wszystkich nagrodzonych prac.