Start Aktualności Finał Konkursu „Odpowiedzialni Młodzi”

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem od 2015 roku realizuje program profilaktyczny „Odpowiedzialni Młodzi”, który ma na celu:

- edukację dzieci i młodzieży w zakresie odpowiedzialności prawnej nieletnich,

- prowadzenie działań profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom,

- wczesną interwencję wobec dzieci i młodzieży z grup ryzyka.

Działanie jest wspierane i dofinansowywane przez Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie, za co składamy serdeczne podziękowania. Pozwalają nam one podejmować kreatywne działania profilaktyczne wobec współczesnego ucznia.

W marcu i kwietniu 2019 r. w klasach VI przeprowadzono 4 godzin prelekcji w celu wyżej opisanym. To zadanie było realizowane ze środków własnych.

Kolejnym działaniem była ewaluacja działań edukacyjnych w postaci konkursu nt. wiedzy o odpowiedzialności prawnej nieletnich, konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych oraz rozpoznawania konsekwencji nieodpowiedzialnych zachowań w aspekcie prawnym, społecznym i zdrowotnym.

Konkurs skierowany był do uczniów klas VI i składał się z dwóch etapów. I etap test wiedzy, II etap - finał otwarty - finał quiz. Do II etapu – finału – zakwalifikowano 3 osoby, które uzyskały maksymalną ilość pkt. na teście i uzyskały tym samy I miejsce w I etapie.

Finał konkursu składał z IV rund : WIEDZA, SPORT i ZDROWIE, KULTURA, Bezpieczeństwo i SPOSTRZEGAWCZOŚĆ.

A oto oczekiwani zwycięzcy:

I miejsce : Iga Kućmierowska, kl. VI c

II miejsce : Julia Kulesza, kl. VI d

III miejsce : Aleksandra Dąbrowska, kl. VI b.

Gratulujemy.