Start Aktualności OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA W PROGRAMOWANIU PIX 2019

W dniach 13 – 30 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I edycji Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu PIX 2019.

Konkurs PIX 2019 jest multimedialnym konkursem dla dzieci i młodzieży. Został on w pełni przeprowadzony za pośrednictwem innowacyjnej aplikacji www.pixblocks.com. PixBlocks to przyswajanie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności praktycznych poprzez zabawę – platforma wspiera kreatywność poprzez możliwość np. tworzenia własnych gier.

Celem konkursu było rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, zachęcenie uczniów do nauki programowania, rozpowszechnianie idei nauki przez Internet.

Przygotowania do konkursu polegały przede wszystkim na tym, że każdy uczeń zapoznawał się z aplikacją i aktywnie uczestniczył w kompleksowym kursie programowania. Eliminacje polegały na rozwiązaniu 15 zadań z zakresu programowania. Do finału kwalifikowała rozwiązywalność na poziomie 60%. W finale na najlepszych czekało kolejnych 15 zadań.

MISTRZOWIE PROGRAMOWANIA w poszczególnych grupach:

Laureaci II miejsca w grupie ROOKIE

Wiktoria Piekarska kl. V c

Magdalena Wojciak kl. V c

Grzegorz Żochowski kl. V d

Każdy z finalistów i laureatów konkursu PIX 2019 otrzymał dyplom, a szkoła tytuł Szkoły Mistrzów Programowania.

Gratuluję wszystkim uczniom, tak wspaniałej przygody z aplikacją PixBlocks i życzę dalszych sukcesów.

Agnieszka Porzezińska