Start Aktualności Uwaga: Świeżo malowane! Puchary dla Mateusza i Łucji

5. czerwca 2019 roku w Lokalnym Centrum Doradztwa Zawodowego w Białymstoku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom konkursu plastycznego "Zawodowi odkrywcy" (VI edycja). W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem "Ciekawy zawód wykonywany w mojej rodzinie". Nadesłano setki prac ze szkół podstawowych Białegostoku i województwa podlaskiego.

Z wielką dumą donoszę, że dwoje uczniów naszej szkoły zdobyło najwyższe miejsca. Mateusz Kadłubowski z klasy IV C został laureatem, a Łucja Lubowicka z kl. VI C zajęła II. miejsce. W przypadku czwartoklasisty Mateusza to pierwszy tak wielki, spektakularny sukces: I. miejsce i puchar zwycięzcy. Łucja nagrodą za II. miejsce powiększyła kolekcję swoich licznych trofeów plastycznych. W mijającym roku szkolnym jej prace plastyczne były nagradzane na wielu konkursach wojewódzkich i ogólnopolskim w Gdańsku. Mateusz wykonał piękną pracę, w której przedstawił zawód odkrywcy - podróżnika. Bohaterem jego rysunku jest mężczyzna, który zatrzymał się w wiosce murzyńskiej. Tego gościa otacza grupa ciekawskich afrykańskich dzieci. Łucja przedstawiła pracę polskiego kolejarza. Trudną techniką malarską udało się jej podjąć problematykę kolejarza. Zielone wagony pociągu malowane z gradacją barw "wyjeżdżają" z rozmachem. Trudno przyznać, czy to rozmach pędzla Łucji, czy zwykła codzienność pracy tego kolejarza?

Serdecznie gratuluję moim podopiecznym, młodym artystom.

Maria Śmigielska