Start Aktualności Święci i bohaterowie Naszej Ziemi

28. maja 2019 roku w Szkołach Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży odbyła się Gala Finałowa XI edycji Międzydiecezjalnego Konkursu „Święci i bohaterowie Naszej Ziemi”, która w bieżącym roku szkolnym przebiegała pod hasłem: „Uświęcenie jest pracą całego życia”.

Konkurs został objęty patronatem honorowym przez biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. Nagrody wręczał bp Tadeusz Bronakowski.

Celem konkursu było przybliżenie młodzieży postaci świętych i bohaterów, ich życia
i działalności, kształtowanie postaw odpowiedzialności za życie swoje i innych oraz wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Miło mi poinformować, iż uczennice kl. VI c znalazły się w gronie finalistów konkursu multimedialnego. Wiktoria Rosochacka zajęła III miejsce, a Iga Kućmierowska zdobyła wyróżnienie.

Gratuluję Wiktorii i Idze i życzę dalszych sukcesów.

Agnieszka Porzezińska