Start Aktualności Ogólnopolskie Olimpiady- Olimpusek sesja wiosenna z języka polskiego i matematyki w klasach pierwszych.

W dniach 21 i 22 marca 2019r. 37 uczniów z klas pierwszych wzięło udział w ogólnopolskich olimpiadach Olimpusek z języka polskiego i matematyki.

Test z języka polskiego pozwalał sprawdzić umiejętność czytania ze zrozumieniem, znajomość podstawowych pojęć  z zakresu wiedzy o języku oraz znajomość podstawowych zasad ortograficznych.

Olimpusek z matematyki pozwalał sprawdzić umiejętność myślenia matematycznego, rozpoznawanie podstawowych figur geometrycznych, rozwiązywanie prostych równań, liczenie i porównywania miar.

Testy konkursowe zawierały 21 pytań. Waga poszczególnych pytań w teście była jednakowa i wynosiła 10 punktów. W związku z powyższym uczeń za jedno pytanie maksymalnie mógł uzyskać 10 punktów, a minimalnie 0 punktów. Za rozwiązanie poprawne całego testu można było uzyskać 210 punktów.

Najwyższy wynik  Olimpuska z języka polskiego w naszej szkole uzyskał ucz. klasy I c Sebastian Cyraniewicz, zdobył 193 punkty i zdobył Dyplom laureata.

Laureatami Olimpuska z matematyki w naszej szkole zostali:

Maciej Prużani ucz. KL. Ib- 190 punktów

Bartosz Wasilewski ucz. kl.Ib- 190 punktów

Zuzanna Kaczyńska ucz. kl.I b-188 punktów

Radosław Uszyński ucz. kl. I b- 187pnktów

Sebastian Cyraniewicz ucz. kl. I c-184 punkty

Pozostali uczniowie biorący udział w olimpiadach otrzymali dyplomy uznania.

Gratulujemy!

Ewa Kamińska