Start Aktualności Rekolekcje wielkopostne 2019

W dniach 08 – 09 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się rekolekcję wielkopostne, czyli lekcje dla duszy. Ćwiczeniom duchowym przewodniczył Ks. Paweł Wiśniewski – wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem.

Motto przewodnie rekolekcji brzmiało: „Jesteśmy uczniami Boga”.

Pierwszego dnia z uwagą wysłuchaliśmy nauki na temat: „Bóg uczy nas miłości i przebaczania”. Duże wrażenie na wszystkich uczestnikach wywarła pantomima „Bóg jest Miłością” w wykonaniu uczennic klas IV-VIII – pod kierunkiem siostry Alicji. Przedstawienie ukazywało miłość Boga do człowieka i walkę z grzechem i pokusami dnia codziennego.

Przeprowadziliśmy również „operację na otwartym sercu”, w którym najważniejszą rolę odgrywał lekarz-chirurg, w którego wcieliła się nasza Pani Dyrektor Małgorzata Koc.

Tematem drugiego dnia rekolekcji był „Plan Boga wobec człowieka”. Uczniowie klas I-III przedstawili przygotowane prace plastyczne i śpiewali piosenki religijne, przygotowane przez siostrę Maksymilianę. Ważnym elementem rekolekcji była konferencja siostry Alicji. Całym rekolekcjom towarzyszył piękny akompaniament Pana Jana Rutkiewicza wraz ze scholą.

Każdego dnia uczniowie mieli możliwość uczestniczenia we Mszy Św., aktywnie włączając się w przygotowanie Liturgii Słowa wraz z posługą ministrancką.

Wszystkim zaangażowanym w ten piękny czas pełen zadumy i refleksji Bóg zapłać.