Start Aktualności Plastyczny sukces Luizy i Wiktorii

25 kwietnia 2019 roku w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi: Maszyna pracuje a dziecko obserwuje"- etapu wojewódzkiego. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku, główny organizator konkursu, przygotowała wielką galę, na której nagrodzono zwycięzców.

Gala finałowa miała miejsce w sali kolumnowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. To prestiżowy konkurs plastyczny i ważne wydarzenie, ponieważ dotyczy bezpieczeństwa dzieci. W organizację takiej imprezy angażują się placówki oświatowe i władze samorządowe całego Podlasia. Uczennice naszej szkoły Wiktoria Krajewska z klasy VI A (opiekun Iwona Kaczyńska) i Luiza Lubowicka klasa VI C (opiekun Maria Śmigielska) miały okazję zaprezentować swoje prace szerokiej publiczności. Jury konkursowe dokonało oceny 3 tysięcy prac nadesłanych z ponad 200 szkół. Propozycje plastyczne Wiktorii i Luizy zawierały sugestywny przekaz, wpisujący się w przesłanie konkursowe. Obie uczennice zdobyły wyróżnienia, co jest niewątpliwym sukcesem utalentowanych dziewczynek i świetną promocją naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy młodym plastyczkom.

mgr Maria Śmigielska