Start Aktualności Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

25. kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Szepietowie odbyły się eliminacje powiatowe turnieju BRD. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie zgrupowani wiekowo w dwóch drużynach. W młodszej grupie startowali: Kacper Kulesza kl. V C Krystian Dąbrowski kl. V A, Julia Deszczyńska kl. VI C, Martyna Wójciak kl. VI C. W starszej drużynie wystartowali: Paweł Motybel kl. VII B, Wiktoria Rosochacka kl. VI C i Mateusz Wilaszek kl. VII A.

Każdy z uczestników turnieju miał za zadanie odpowiedzieć w formie pisemnej na pytania testowe. Nasi zawodnicy uznali, że był to trudny zestaw pytań zamkniętych. Druga część turnieju przebiegała na specjalnie przygotowanym placu manewrowym. Zawodnicy jeździli na rowerach. Przejeżdżali slalomem między pachołkami, po łuku, na równoważni. Był to nie lada wyczyn. Uczniowie ci sumiennie trenowali pod opieką p. Łukasza Fiedorczuka, nauczyciela wychowania fizycznego. Umiejętności teoretyczne zgłębiali na lekcjach techniki z p. Marią Śmigielską.

Reprezentanci szkoły (grupa młodsza) zajęli 3. miejsce zespołowo. Zdobyli piękny puchar i piłkę. Serdecznie gratulujemy zawodnikom naszej szkoły. Dziękujemy p.  Łukaszowi Fiedorczukowi za przykładną, świetnie zaplanowaną pracę trenerską oraz podnoszenie kultury komunikacyjnej uczniów Szkoły Podstawowej nr 1.

mgr Maria Śmigielska