Start Aktualności „Zagraj w zielone - trzymaj przyrody stronę” – podsumowanie konkursu

Talent plastyczny, kreatywność i duża wiedza na temat ekologii w jednym. Wszystko to mają uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Zagraj w zielone - trzymaj przyrody stronę” zorganizowanym przez Miejski Zespół Szkół w Wysokiem Mazowieckiem.  Głównym celem konkursu była edukacja ekologiczna dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (przedszkola i klasy I-III), uświadomienie im wpływu każdego człowieka na stan środowiska naturalnego oraz promocja zachowań proekologicznych. Edukacja ekologiczna jest bardzo istotnym elementem wychowania młodego pokolenia, a konkurs plastyczny w tym obszarze stanowi atrakcyjną formę przekazywania wiedzy,  pobudzającą wyobraźnię i zmuszającą do refleksji.

26 kwietnia w Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem miało miejsce podsumowanie konkursu. Miło nam poinformować, iż 8 uczniów klas I – III naszej szkoły zostało jego laureatami:

Julia Balwicka z klasy IIc zajęła II miejsce (opiekun Bożena Popławska - Gutowska)

Maja Wróblewska z klasy IIb zajęła III miejsce (opiekun Ewa Kućmierowska – Mirek)

Wyróżnienia otrzymali:

• Kinga Gut – klasa IIa (opiekun Mariola Fiedorczuk)
  • Dominika Dąbrowska – klasa II a (opiekun Marila Fiedorczuk)
  • Sandra Łapińska – klasa IIb (opiekun Ewa Kućmierowska – Mirek)
  • Kacper Nowicki – klasa IIb (opiekun Ewa Kućmierowska – Mirek)
  • Natalia Perkowska – klasa IIIa (opiekun Elżbieta Kalinowska, Jolanta Kłosek)
  • Zofia Śliwowska – klasa IIIa (opiekun Elżbieta Kalinowska, Jolanta Kłosek)

Laureatom konkursu i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć.