Start Aktualności Laureaci konkursu plastycznego "Czytanie jest the best"

W dniach 12-14 kwietnia 2019 r. miały miejsce VIII Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku. Budynek Opery i Filharmonii Podlaskiej, gdzie przebiegały targi, służył jako miejsce spotkań wydawców, autorów i wielbicieli książek. W tym nowoczesnym gmachu - Europejskim Centrum Sztuki - mieli zaszczyt wystąpić uczniowie naszej szkoły: Karolina Sienicka w klasy VII B i Kacper Godlewski z klasy V C. Uczniowie ci zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Czytanie jest the best", zorganizowanego w ramach Targów Książki. Karolina zdobyła jedną z głównych nagród, a Kacper- wyróżnienie.

Laureaci uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Adamem Wajrakiem, Tomaszem Samojlikiem i Grzegorzem Kasdepke. Wymienieni autorzy dyskutowali ze zwycięzcami konkursu plastycznego o sztuce pisarskiej. Opowiadali o wielu eksponatach przyrodniczych, życiu zwierząt i przebogatym świecie swoich dzieł literackich.

Na konkurs plastyczny napłynęły prace z 265 szkół. Prace Karoliny i Kacpra prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny. Wyeksponowano je na wystawie czasowej w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Karolina Sienicka i Kacper Godlewski z dumą odebrali dyplomy z rąk Grzegorza Kasdepke.

Z wielką przyjemnością wspólnie zwiedziliśmy największą instytucję artystyczną w północno-wschodniej Polsce i najnowocześniejsze centrum kulturalne w tej części Europy. Maria Śmigielska, nauczycielka plastyki,  zwróciła ich wagę na walory architektoniczne tego szczególnego miejsca.

Maria Śmigielska