Start Aktualności Arkadia w Białymstoku

W słoneczną sobotę, 23 marca, dzieci ze Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej „Arkadia” postanowiły zrobić coś pozytywnego dla ciała i duszy. Lekko zmodyfikowane słowa piosenki „teatr (kino), kawiarnia (restauracja) i spacer (bieg, skok, lot)” zdradzają plan naszej podróży do Białegostoku. Tego dnia wszystko stało na głowie i było niezwykłe…

Sport w nowoczesnych warunkach czyli WF do góry nogami – to pierwsza atrakcja w Strefie Wysokich Lotów, gdzie spełniliśmy swoje marzenia o lataniu i pokonywaniu grawitacji. Ponadto w wyjątkowy sposób rozwijaliśmy swoją koordynację i ogólną sprawność ruchową (wyraźnie podkreślała p. Renata). Najwyższe loty umożliwiły nam trampoliny. Wyskakując z jednej z nich mogliśmy trenować najbardziej zaawansowane akrobacje lądując w basenie z gąbkami! Nikt nie spał (dla pewności), ale czasami budziliśmy w sobie wojownika i wzywaliśmy trenerów na pojedynek (spokojnie, walka odbywała się przy pomocy miękkich wałków;) A za chwilę konkurencja wymagająca zachowania doskonałej równowagi i precyzji w każdym ruchu, czyli przejście po slacklinie. Wszyscy, którzy przeszli bez upadku, byli z siebie dumni! Wspinaczka po ścianie też wydawała się prosta, jednak często kończyła się zamortyzowanym upadkiem. Arena Dodgeball, to wisienka na torcie. Połączyliśmy rywalizację, celne rzuty oraz efektowną akrobację i zagraliśmy w  ulubionego zbijaka, jednak w wersji znacznie wyższych lotów. Sprytnym, silnym i wytrzymałym polecamy Strefę Ninja oraz pneumatyczny tor przeszkód. Zapewniamy, iż nikt nie będzie się nudził. W następnym miejscu, do którego dotarliśmy, było trochę nudy;))) Identyczne dla każdego zestawy Happy Meal różniły się tylko zabawką. Wizyta w znanej restauracji zaostrzyła nasze apetyty i była oczywiście oczywistym powodem radości. Kolejny uśmiech na twarzy wywołały miejsca (I rząd od sceny), a przede wszystkim bajka, którą obejrzeliśmy w Białostockim Teatrze Lalek. „Piękna i bestia” jest historią o najpiękniejszej miłości, o której w głębi serca marzy każdy z nas. Aktorzy przekazali nam unikalne prawdy o świecie oraz piękną prawdę, że w każdym z nas ukryte jest dobro, o które warto zawalczyć.

Powodzenia w tej walce, nie tylko dzieciom „Arkadii” życzą p. Renata i p. Basia.

eRJotka