Start Aktualności Być kobietą…

Dnia 8 marca w naszej szkole odbyły się zajęcia otwarte podsumowujące projekt „Mój wymarzony zawód” w ramach realizacji programu z orientacji zawodowej w klasach edukacji wczesnoszkolnej.  Tego dnia uczniowie klas IIb i IIId pod kierunkiem swoich wychowawców zaprezentowali program słowno – muzyczny „Być Kobietą”.

Na uroczystość zaproszono dyrekcję szkoły, wszystkie panie pracujące w naszej szkole, rodziców oraz uczniów z klas I – III. W wyjątkowy nastrój wprowadziły nas piosenki, wiersze i scenki teatralne o kobietach. Miłym akcentem uroczystości były utwory instrumentalne, pięknie zagrane na keyboardzie i skrzypcach przez młodych mężczyzn z klasy IIId. W wyjątkowy, świąteczny nastrój wprowadziły uczestników spotkania piękne tańce wykonane przez młodych artystów, przygotowane specjalnie na ten wyjątkowy dzień. Uzupełnieniem tego wyjątkowego dnia były także życzenia, kwiaty, słodycze i własnoręcznie wykonane upominki wręczone kobietom pracującym w naszej szkole, koleżankom i mamom przybyłym na uroczystość.

Podczas spotkania ogłoszono także wyniki przeprowadzonego w ramach projektu konkursu plastycznego „Mój wymarzony zawód”. Wręczono dyplomy i drobne upominki ufundowane przez rodziców uczniów klasy IIb. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

W ramach obchodów Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski, w imieniu całej społeczności uczniowskiej klas 1-8,  złożył, pracującym w szkole Paniom, najserdeczniejsze życzenia oraz tradycyjnie już wręczył pamiątkowe upominki. Specjalnie projektowane na ten dzień życzenia, we współpracy z  Mazowieckimi Zakładami Graficznymi, wdzięcznie zdobiły darowane róże. Nie od dziś wiadomo, że ponad 80% nauczycieli stanowią kobiety, ta informacja czyni 8 marca, zwłaszcza wśród uczniów, świętem szczególnie wyjątkowym.

Joanna Godlewska

Ewa Kućmierowska – Mirek