Start Aktualności Klasa III B w Centrum Kształcenia Zawodowego

4. marca wybraliśmy się na wycieczkę do CKZ w Wysokiem Mazowieckiem. W szkole powitała nas pani Barbara Roszkowska, która oprowadzała nas po budynku, opowiadając o historii szkoły, patronie w Izbie Pamięci i kierunkach kształcenia.

Następnie udaliśmy się do Pracowni Gastronomicznej będącej celem naszej wycieczki. Tam przywitał nas dyrektor szkoły pan Józef Sokolik i życzył wielu ciekawych doświadczeń. Dzieci nie mogły się już doczekać, co ciekawego przygotowali im uczniowie tej szkoły pod kierunkiem pani Justyny Śledziewskiej.

Po podziale na dwie grupy – chłopcy i dziewczynki oraz przeczytaniu przepisu, zabraliśmy się do pracy. Chłopcy z dużym zaangażowaniem zagniatali makaron, wałkowali i kroili pod czujnym okiem opiekunów, a dziewczynki miały za zadanie przygotować sos warzywno-pomidorowy do tego domowego makaronu. Praca szła sprawnie w miłej i przyjaznej atmosferze. Wszyscy z niecierpliwością czekali na końcowy efekt i możliwość spróbowania potrawy.

Apetyt dopisywał i wielu uczniów prosiło o dokładkę, co  świadczy o tym, że potrawa była naprawdę smaczna. Praca kucharza to jednak „fajny” zawód – tak uznali uczniowie. Wszyscy najedzeni i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Za tak udaną wycieczkę serdecznie dziękujemy dyrektorowi szkoły panu Józefowi Sokolikowi, pani Barbarze Roszkowskiej, która ją zorganizowała, pani Justynie Śledziewskiej i uczniom klasy o profilu kucharskim. Dziękujemy też rodzicom opiekującym się klasą – pani Annie Osuchowski i pani Magdalenie Faszczewskiej.

Wychowawczyni Danuta Sitarska z wychowankami