Start Aktualności Z fryzjerem za pan brat…

W dniu 12 marca uczniowie szkolnej świetlicy Kaskada mieli możliwość zapoznania się z zawodem fryzjera. Było to kolejne spotkanie z cyklu „Zawodowy zawrót głowy”, którego celem jest przybliżenie dzieciom różnych profesji oraz pomoc w ewentualnym wyborze przyszłej ścieżki kariery zawodowej. Gościem spotkania były panie Iwona Zaremba i Milena Przeździecka-Zawistowska z salonu fryzjerskiego „SELENA’’. Dorosłym wizyta u fryzjera kojarzy się z przyjemnością – masażem głowy i chwilą relaksu. Efektem jest wspaniała fryzura i dobre samopoczucie. Zupełnie inne zdanie mogą mieć na ten temat dzieci. Bywa, że w wieku przedszkolnym, a nawet szkolnym są przekonane o tym, że obcinanie włosów boli – skoro rozczesywanie nie jest przyjemne, to jakie ma być cięcie? W tym tygodniu dzieci klas I-III przeniosły się do salonu fryzjerskiego. Zapoznały się z atrybutami fryzjera:  peleryna, różnego rodzaju grzebienie, szczotki, nożyczki, suszarka, prostownica, lokówka, karbownica i wiele innych.

Następnie zaproszone panie wykonały wspaniałe fryzury chętnym dzieciom. Największym zainteresowaniem wśród chłopców cieszył się tzw. „kolorowy irokez”, natomiast wśród dziewczynek zapanowało istne szaleństwo: warkocze, koki, lakier z brokatem. Każda dziewczynka miała inną fryzurę. Nasz gość przygotował wszystkim dzieciom upominki, za które bardzo dziękujemy. Po tak wspaniałym spotkaniu każdy na pewno z chęcią będzie chodził do fryzjera. Serdecznie dziękujemy pani Iwonie za wspólnie spędzony czas oraz życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej.