Start Aktualności Europejski Dzień Logopedy

6. marca w świetlicy szkolnej Kaskada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Zawodowy Zawrót Głowy”. Tym razem odwiedziła nas p. Jadwiga Molenda, logopeda. Data spotkania była nieprzypadkowa, gdyż tego dnia obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy.

Było to drugie spotkanie z cyklu „Zawodowy Zawrót Głowy”, które miało na celu przybliżenie dzieciom różnych profesji oraz pomoc w ewentualnym wyborze przyszłej ścieżki kariery zawodowej.

Zaproszony gość opowiedział wychowankom świetlicy o tym, jak wygląda praca logopedy, o usprawnianiu narządów artykulacyjnych poprzez wykonywanie ćwiczeń języka, warg i podniebienia, które pomagają w prawidłowej wymowie głosek, sylab oraz całych zdań. Pani logopeda przeprowadziła z dziećmi wiele zabaw logopedycznych, w tym także oddechowych, uświadamiając wszystkim, że praca z nią to aktywny czas pozwalający na zaangażowanie całego ciała oraz wyzwalający uśmiechy na każdej twarzy.

Korzystając z okazji składamy p. Jadzi serdeczne życzenia z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, życząc dalszych sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie i ciekawe zajęcia.