Start Aktualności Uczniowie klasy III a z wizytą u dentysty

W ramach realizacji programu orientacja zawodowa 12 lutego 2019 roku uczniowie klasy III a  odwiedzili gabinet stomatologiczny Karedent. Dzieci miały okazję zapoznać się  ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Pani doktor z niezwykłą serdecznością skontrolowała zęby odważnych uczniów.  Następnie opowiedziała o tym, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, o zęby, by były zawsze zdrowe, o negatywnym wpływie próchnicy na zęby mleczne i na zęby stałe. Wyjaśniła znaczenie pokarmów, podała nazwy tych, które dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą.  Na zakończenie wręczyła dzieciom kolorowe naklejki zachęcające do dbania o piękny i zdrowy uśmiech.

Wizyta u stomatologa odbyła się w miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła dzieci, gdyż jeszcze długo opowiadały o niej w szkole i z pewnością w domu. Mamy nadzieję, że nasi dzielni uczniowie nie będą czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, a w przyszłości  być może któryś z naszych wychowanków zostanie dentystą.

Bardzo dziękujemy za tak życzliwe przyjęcie i liczymy na dalszą, owocną współpracę.

Wychowawcy klasy III a

E. Kalinowska, J. Kłosek