Start Aktualności Zawodowy zawrót głowy

Dnia 28. lutego, w Tłusty Czwartek, zamiast zajadać pączki wychowankowie szkolnej świetlicy Kaskada bawili się pod okiem p. Grażyny Stanisławskiej, tancerki oraz nauczycielki tańca.

Było to pierwsze spotkanie z cyklu „Zawodowy zawrót głowy”, które mają na celu przybliżenie dzieciom różnych profesji oraz pomoc w ewentualnym wyborze przyszłej ścieżki kariery zawodowej.

Zaproszony gość prowadzi zajęcia z tańca nowoczesnego, terapii tańcem i ruchem oraz liczne warsztaty i szkolenia w zakresie akrobatyki, improwizacji i ruchu intuicyjnego.  Od wielu lat pracuje w Samorządowym Ognisku Baletowym w Białymstoku, gdzie jest cenioną przez dzieci, rodziców i kadrę nauczycielką tańca. Pani Grażyna pracuje także w szkole tańca 4konekt oraz tworzy własne projekty taneczne pod hasłem Edukacja w Ruchu. Są to autorskie projekty, w których obok tańca jest miejsce dla naturalnej ekspresji i naturalnego rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych. Od 2008 roku współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Wysokiem Mazowieckiem, prowadząc zajęcia taneczne z dziećmi i młodzieżą. Jest założycielką formacji tanecznej Okay Dance oraz grupy baletowej działającej w MOK w Wysokiem Mazowieckiem.

W trakcie spotkania p. Grażyna odpowiadała dzieciom na nurtujące ich pytania związane z wykonywanym przez nią zawodem, a także prezentowała zdolności swoje oraz swoich wychowanków. Wśród młodych artystów są także uczniowie naszej szkoły, z czego jesteśmy niezmiernie dumni. Zaprezentowana choreografia, łącząca w sobie klasykę baletu i rytmy współczesności, zachwyciła liczną publiczność, będąc wspaniałą rozrywką zarówno dla dzieci, jak i młodzieży oraz dorosłych. Na koniec spotkania wszyscy mieli możliwość nauki kilku kroków tańca nowoczesnego oraz wspólnego tańca.

Mamy nadzieję, że p. Grażyna zaraziła niektórych z nas swoją miłością do tańca. Zapewniła nas także, iż wraz ze swoją grupą zaszczycą nas jeszcze swoją obecnością w tym roku szkolnym, na co czekamy z niecierpliwością.

Czekamy więc na kolejny pokaz grupy baletowej oraz Okay Dance, a p. Grażynie Stanisławskiej serdecznie dziękujemy za spotkanie i ciekawe zajęcia.