Start Aktualności „I Ty możesz zostać Kopernikiem”

Dnia 22 lutego 2019 roku troje uczniów naszej szkoły (Anna Sokołowska – kl. VIII a, Mateusz Marciniak i Artur Wojciechowski – kl. VIII b) wzięło udział w XI edycji międzyszkolnego konkursu organizowanego przez Miejski Zespół Szkół w Wysokiem Mazowieckiem pt: „ I Ty możesz zostać Kopernikiem.”  36 uczniów z siódmych i ósmych klas szkół podstawowych oraz trzecich klas gimnazjum z 12 szkół naszego powiatu przystąpiło do napisania testu wiedzy ogólnej. Po sprawdzeniu testów wyłoniono mistrza,  trzech wicemistrzów oraz przyznano wyróżnienia. Każdy uczestnik czuł się doceniony, otrzymując pamiątkową książkę i dyplom za udział w konkursie.  Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń klasy VIII b – Mateusz Marciniak, który zdobył wysoki wynik.

Podczas konkursu uczniowie mieli okazję nawiązać nowe znajomości, podzielić się swoimi doświadczeniami, zintegrować z innymi uczniami naszego powiatu. A wszystko to działo się w przemiłej atmosferze, przy najbardziej ulubionym daniu niemalże wszystkich nastolatków – pizzy.

Uroku tej imprezy dodała również część artystyczna wykonana przez gospodarzy konkursu, podczas której mieliśmy okazję przypomnieć sobie najważniejsze fakty z życia Mikołaja Kopernika, wielkiego polskiego astronoma, matematyka, człowieka renesansu. Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, mając nadzieję, że to oni właśnie są przyszłymi „wielkim ludźmi”.

Iwona Murawska