Start Aktualności Gratulujemy stypendystom!

„Jeśli ktoś staje się mistrzem w jakiejś dziedzinie -

– zyskują na tym wszyscy”

Te znamienne słowa Vincenta van Gogha były hasłem przewodnim ważnej uroczystości, która odbyła się w naszej szkole w dniu 9 stycznia 2019 roku. Właśnie wtedy gościliśmy najlepszych z najlepszych – uczniów, którzy wypracowali sobie sukcesy w różnych dziedzinach i zostali uhonorowani stypendiami burmistrza miasta Wysokie Mazowieckie. Przybyli oni na uroczystość wraz ze wzruszonymi i dumnymi ze swoich dzieci rodzicami czy opiekunami.

Na wstępie dyrektor Małgorzata Koc powitała przybyłych gości – na czele z gospodarzem tego wydarzenia burmistrzem Jarosławem Siekierko.

Następnie odbyła się krótka część artystyczna o charakterze muzyczno – wokalnym. Koncert w wykonaniu uzdolnionych muzycznie uczniów i chóru naszej szkoły poprowadzili uczniowie klas ósmych – Roksana Szkiłądź i Norbert Pruszyński. Doskonale poradzili sobie jako początkujący konferansjerzy, wprowadzając w podniosły nastrój uroczystości i zapowiadając kolejnych  wykonawców.

Mimo nieodłącznej tremy – młodzi muzycy i wokaliści pokazali nam niesamowity świat instrumentalnych utworów wybitnych kompozytorów. Również chór szkolny pod kierunkiem pani Katarzyny Matuszewskiej miał znaczący wpływ na przebieg spotkania. Szczególnie wzruszyliśmy się, słuchając solowego wykonania piosenki Kuby Badacha „Mario, czy Ty wiesz” w interpretacji uczennicy klasy VIc Aleksandry Wasilewskiej.

A potem to już poważna część tej wspaniałej imprezy. Burmistrz naszego miasta uhonorował tegorocznych stypendystów, gratulując im, ich rodzicom, opiekunom i nauczycielom osiągniętych sukcesów.

My również wyrażamy wielkie uznanie dla dokonań tych ambitnych i uzdolnionych uczniów wysokomazowieckich szkół , zwłaszcza, że jak podkreśliła dyrektor Małgorzata Koc, stawiali oni swoje pierwsze kroki w naszej szkole i tak naprawdę…”jeśli ktoś staje się mistrzem  w jakiejś dziedzinie, zyskują na tym wszyscy”.

"Przyszli stypendyści"