Start Aktualności Uczniowie klasy III B w Jagiellończyku!

W dniu 11 grudnia 2018 r.  uczniowie klasy III B wybrali się na wycieczkę do Liceum Ogólnokształcącego im. króla Kazimierza  Jagiellończyka. W opiece nad uczniami uczestniczyła również pani Anna Osuchowski, za co serdecznie dziękujemy.

Na wejściu zostaliśmy  miło powitani przez dyrektora szkoły p. Ryszarda Ł. Flanca jak również p. Agnieszkę Roszkowską-Bogucką, która nam tak ciekawą wycieczkę zorganizowała.

Zwiedzanie szkoły rozpoczęliśmy od sali muzycznej. Następnie czekały uczniów niezapomniane atrakcje w pracowni chemicznej. Pani Marzanna Kisielewska z dwiema uczennicami Monika Murawską i Emilią Kujawą przygotowały dla dzieci ,,magiczną ciecz”. Odważni uczniowie mogli spróbować swoich sił w roli małych chemików – mieli za zadanie wlać ją do różnych roztworów. Zabarwiły się one na różne kolory. Uczniowie byli bardzo zaaferowani swoją rolą  ale brawa od starszych kolegów i koleżanek obserwujących ich poczynania dodawały im otuchy i bardzo się starali wykonać wszystkie czynności według instrukcji . Na koniec kolby zostały ustawione zgodnie z kolorami tęczy. Wszystkim lekcja chemii bardzo się podobała.

Kolejnym etapem było dalsze zwiedzanie szkoły i  następna poważna lekcja, bo przecież to liceum a nie podstawówka- lekcja historii. Uczniowie rozwiązywali historyczne zagadki  dotyczące dziejów Polski, poznali dawne granice państwa polskiego oraz usłyszeli od pani Agnieszki  ciekawostki o władcach Polski.

Na zakończenie  wszyscy zostali zaproszeni do  sali języka angielskiego. Czekała już tam na nich p. Urszula Mioduszewska. Wszystkim niezwykle podobały się przygotowane zagadki i gry anglojęzyczne. Chętnych do zabawy z wykorzystaniem tablicy interaktywnej nie brakowało. Wesoła i ciekawa lekcja minęła bardzo szybko.

Żal było opuszczać mury tak gościnnej szkoły  ale pora była wracać na zajęcia.

Szczególne podziękowania składamy na ręce  dyrektora szkoły p. Ryszarda Ł. Flanca oraz wspaniałych pań nauczycielek . Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas p. Agnieszce Roszkowskiej-Boguckiej, p. Marzannie Kisielewskiej i p. Urszuli Mioduszewskiej.

Dziękujemy za dzień pełen wrażeń i wielkich emocji!

Wychowawczyni klasy III B oraz wdzięczni uczniowie