Start Aktualności

Z dumą ogłaszamy, że:

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W WYSOKIEM MAZOWIECKIEM

za wspieranie i rozwój talentów, tworzenie filarów innowacyjnych technik nauczania w szkole, inspirowanie uczniów do poszerzania wiedzy, zachęcanie do samodzielnego myślenia i pogłębiania swoich pasji, umożliwienie zaistnienia na arenie ogólnopolskiej oraz osiągnięcie wysokich wyników

otrzymała

CERTYFIKAT PLACÓWKI ROZWIJAJĄCEJ TALENTY

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie nasi osiągnęli bardzo dobre wyniki  i wyróżnienia w międzynarodowych konkursach,  a 32 uczniów klas I-III  otrzymało  tytuł laureata i zajęło czołowe miejsca w kraju.

Więcej…

 

Dnia 21 czerwca naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego Numer 1 w Wysokiem Mazowieckiem. Uczniowie klasy I a wraz z wychowawcą pokazały dzieciom klasę, tablicę, miejsce do zabawy i ławki do nauki. Zaciekawione dzieci chętnie słuchały czego będą uczyły się w klasie pierwszej. Dzieci sprawdziły, jak to jest siedzieć w ławkach, poznały namiastkę możliwości jakie oferuje szkoła. Podczas krótkiej lekcji pokazowej, omówiły podstawowe pojęcia matematyczne, spróbowały również swoich sił w testach i quizach korzystając z najnowszych technologii TIK.

GALERIA

Karolina Jabłońska

 

9 czerwca 2022 roku odbył się w naszej szkole IX Pieszy Rajd Kościuszki. Wzięło w nim udział 8 zastępów  5 - 6 osobowych z klas VII i VIII. Start imprezy rozpoczął się o godzinie 8.00 meldowaniem zastępów oraz przemarszem do kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela na krótką modlitwę. Następnie liczna grupa około 55 osób wraz z opiekunami wyruszyła na trasę rajdu, która wiodła terenami polno-leśnymi przez Osipy Zakrzewizna, las w Michałkach do miejsca „Echo Lasu”. Na około pięciokilometrowej trasie czekało na uczestników wiele zadań do wykonania, takich jak:

- wykazanie się znajomością życia i działalnością Tadeusza Kościuszki oraz realiami życia w Polsce w XVIII w.;

Więcej…

 

15 czerwca,  w ciepły i bardzo słoneczny dzień uczniowie klasy IIa i IIb wybrały się pieszo na ognisko integracyjne do ,,Echo Lasu” w Michałkach. Podczas podróży panowała bardzo wyjątkowa atmosfera. Mimo kilku kilometrów wędrówki nikt nie czuł zmęczenia. Dzieci wymieniały się opowieściami o swoich własnych zainteresowaniach i pasjach, śpiewały poznane w szkole piosenki. Na miejscu czekał już na wszystkich pan leśniczy Nadleśnictwa Rudka Adam Stanisławski. Uczniowie wspólnie z wychowawcami i rodzicami miło spędzili czas na łonie natury piekąc kiełbaski. 

Więcej…

 

31 maja 2022 roku w Białymstoku w Centrum Edukacji Nauczycieli odbyła się konferencja pod hasłem „Rozczytane Podlasie”. Jednym z punktów programu było podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Czytanie jest The Best”. Organizatorem konkursu było Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Białymstoku, Fundacja „Sąsiedzi” i Szkoła Podstawowa nr 43 w Białymstoku. Na konkurs wpłynęło ponad 240 prac ze szkół podstawowych całego Podlasia. Jego celem było wykonanie ilustracji do wybranej książki dla dzieci autorstwa współczesnych polskich pisarzy. Wśród nagrodzonych było czworo uczniów naszej szkoły:

Więcej…