Start Aktualności

Nasza szkoła z tytułem Złotej Szkoły20 listopada w naszej szkole obchodziliśmy święto zaangażowania i  pomysłowości uczniów, czyli odbyło się podsumowanie działań w ramach ogólnopolskiego programu Złote Szkoły NBP, którego podjęli się uczniowie klasy VIIID pod opieką nauczycieli koordynujących: pani Katarzyny Olędzkiej – Trojgo, pani Agaty Bielesty, pani Emilii Zarzeckiej-Bucińskiej. Tego dnia zostali oni uhonorowani dyplomami, upominkami wręczonymi przez dyrektor szkoły panią Małgorzatę Koc, wicedyrektor panią Renatę Jaroszewicz. Nie obyło się bez pięknych słów gratulacji, uznania dla podjętego wysiłku. Dyrekcja szkoły doceniła ogromny wkład pracy, podkreślając fakt, że tytuł „Złotej Szkoły NBP” zdobyły skrupulatnie oceniane szkoły, które otrzymały najwyższą punktację za zrealizowane zadania.

Więcej…

 

PierwszakiJuż od pierwszych szkolnych dni w klasie I A uczniowie zaprzyjaźnili się z matematyką. W ostatnim tygodniu z zapałem pisali poznane cyferki. Dzieci odkryły, że matematyką można się bawić. Na dzisiejszych zajęciach rozwijały swoje zainteresowania i zdolności matematyczne, segregowały liczmany pod względem koloru, wielkości. Sprawiło im to wiele radości. Ciekawie zorganizowane zajęcia sprawiają, że uczniowie korzystają z szerokiego wachlarza zadań co podnosi poziom ich wiedzy.

GALERIA

Opracowały: Karolina Jabłońska, Patrycja Nazarko.

 

Ocalić od zapomnienia… Historyczny spacer ósmoklasistówDwie wrześniowe środy z rzędu ósmoklasiści odbywali swoje lekcje języka polskiego w plenerze, spacerując po naszym mieście w towarzystwie pana Karola Głębockiego, nauczyciela historii, pasjonata, laureata wielu prestiżowych nagród, między innymi nominowanego do Nagrody Polin 2020, uhonorowanego również „Świadectwem Otwartego Umysłu”.

Uczniowie mieli okazję popatrzeć na przestrzeń, która na co dzień ich otacza, poszerzając perspektywę interpretacji rzeczywistości, w efekcie samej literatury.

Więcej…

 

WYSOKIE RYMOWANIE5 września o godz. 16.00 podczas Narodowego Czytania w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia konkursu pt. „Wysokie rymowanie”  oraz wręczenie nagród.

Wśród laureatów konkursu w kat. I znalazły się wiersze napisane przez naszych uczniów:

II nagroda – Karol Białobrzeski kl. VII B
II nagroda - Gabriela Mioduszewska  kl. V C

Więcej…

 

LAUREACI

3 września odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu Plastyczno – Literackiego pt. ”Wspominamy Patrona Roku 2021 – Stefana Kardynała Wyszyńskiego”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Czyżewskiej.

Miło mi poinformować, iż czworo uczniów z naszej szkoły stanęło na podium.

IV nagrodę zdobył Bartłomiej Oleksik z klasy VI A

Więcej…