Start Aktualności

Dnia 16 czerwca 2023 r. w sali widowiskowej MOK w Wysokiem Mazowieckiem miało miejsce niezwykłe wydarzenie: prof. Henryk Skarżyński wygłosił wykład pt. „Słuch w rozwoju współczesnego społeczeństwa”. Wśród licznie zgromadzonej publiczności byli również uczniowie z naszej szkoły (klasa VIII A), którzy przybyli na to spotkanie z nauczycielem polonistą Tomaszem Śmigielskim.

Profesor, dr hab. nauk med. Henryk Skarżyński to światowej sławy otochirurg, otolaryngolog, audiolog i foniatra, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach pod Warszawą. To autor ponad 1000 prac naukowych, około 2500 wystąpień naukowych.

Więcej…

 

Nadszedł upragniony czas końca roku szkolnego, moment pełen refleksji, radości i podsumowań. Wyłoniliśmy zwycięzców międzyklasowego konkursu na najbardziej „Zgraną Klasę”, a są to:

I miejsce – kl. VI c

II miejsce – kl. VII a

III miejsce – kl. V b

Nagrody 500 zł, 300 zł i 200 zł ufundowała Rada Rodziców. Gratulujemy!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami chciałby skorzystać z tej okazji, aby wyrazić swoją ogromną wdzięczność za Wasze niezwykłe wsparcie i zaangażowanie przez cały ten rok. Zobaczcie, prosimy, za co kochają Was wasze pociechy

Więcej…

 

W marcu 2023r. piętnastu uczniów naszej szkoły przystąpiło do XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik. Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych, jako ciekawego źródła wiedzy o otaczającym nas świecie.

Najlepsze wyniki  w szkole:

Poziom IV przeznaczony dla uczniów klas czwartych

wyróżnienie

Emilia Kulesza, klasa IV c

Poziom VI przeznaczony dla uczniów klas szóstych

wyróżnienie

Szymon Kubuj, klasa VI b

W kwietniu uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Panda z biologii (ośmiu uczniów) oraz przyrody (pięciu uczniów). Pytania zawarte w testach miały zróżnicowany stopień trudności, co pozwoliło sprawdzić wiedzę każdemu uczniowi.

Więcej…

 

Kontynuując współpracę z serwisem „Zaproś mnie na swoją lekcję” oraz pracownikami PwC Polska uczniowie naszej szkoły poznają różne zakątki świata. Jest to projekt Inter Akcja, którego celem jest wzbogacenie międzynarodowej wiedzy dzieci o kulturze, historii, geografii, tradycji i zwyczajach innych krajów. Ponadto program promuje wymianę językową oraz motywuje do nauki języków obcych.

Tym razem nasi uczniowie „odwiedzili” Chile, Armenię, Półwysep Krymski oraz Portugalię.

Zajęcia z naszą młodzieżą i dziećmi klas młodszych odbywały się jak poprzednio zdalnie i prowadziły je osoby przebywające aktualnie w Polsce, jednak pochodzące z różnych zakątków świata. Niektóre prezentacje były w języku polskim, gdzie doświadczaliśmy tego, że nasz język jest dla kogoś językiem obcym, którego musiał się nauczyć. Inne natomiast prowadzone były w języku angielskim, więc uczniowie mogli się sprawdzić.

Więcej…

 

Ósma klasa - zakończenie pewnego etapu w życiu każdego ucznia - to idealny czas do organizacji szkolnych wyjazdów.

To czas, w którym integracja między uczniami oraz urozmaicenie nauki przyniesie same pozytywne wspomnienia.

Ale wspólne wyjazdy służą przede wszystkim wzbogacaniu wiadomości, zdobywaniu umiejętności i nawyków kulturalnego spędzania czasu, pomagają w kształtowaniu poglądu na świat, rozbudzają zainteresowania. Pozwalają poznać historię kraju ojczystego, piękno przyrody, różnorodność etniczną, kulturową czy gospodarczą.

O tym wszystkim mogli się przekonać uczniowie klas VIII B i VIII C uczestniczący w dwudniowej wycieczce na Pomorze.

Więcej…

 

13 czerwca 2023 r. klasy I C i II B odwiedziły Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie. Dzieci mogły zobaczyć zabytkową drewnianą architekturę wsi podlaskiej. W skansenie znajdują się  obiekty zaliczane do tak zwanej małej architektury, a więc krzyże, kapliczki, studnie, jak i budynki mieszkalne i gospodarcze. Oprócz zwiedzania uczniowie brali udział w warsztatach pod tytułem „ Nie święci garnki lepią”. Pod okiem instruktorów powstały prawdziwe arcydzieła z gliny. Wszystkim uczestnikom wycieczki dopisywał humor. Była to niepowtarzalna okazja bliższego poznania się uczniów z dwóch klas. Zawiązały się nowe znajomości, a może i nawet przyjaźnie.

Więcej…